Правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в Укртрансбезпеці

Правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в Укртрансбезпеці

Працівники держслужби нелегально отримували понад $1,5 млн щороку

Правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в Укртрансбезпеці
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) спільно з Нацполіцією, Мінінфраструктури викрили масштабну корупційну схему в державній службі з безпеки на транспорті (ДСБТ).

Джерело. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Деталі. Слідчі встановили, що деякі працівники держслужби з 2016 року створювали штучний дефіцит дозволів для здійснення міжнародних вантажних перевезень та видавали їх за підробленими документами. Потрібні документи першочергово надавались «своїм».

Вони також незаконним способом підвищували вартість необхідних бланків з 80 грн до $700. Ця схема дозволяла спільникам отримувати тіньовий «дохід» у $1,5 млн щороку.

За даними Найєма, розслідування по цій справі почали вести ще минулого року. Ще тоді більшість причетних працівників ДСБТ усунули від виконання обов'язків, хоча керівник одного з пунктів видачі документів залишався на посаді до червня 2022 року.

«Війна трохи пригальмувала боротьбу проти цих схем. На початку літа ми підписали “транспортний безвіз”, і ось тепер ставимо останні крапки у цих оборудках», – прокоментував заступник.

Бекграунд. Напередодні СБУ викрила масштабну корупційну схему в ДСНС. У службі сказали, що вона ставила під загрозу життя тисяч українців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло