Українська прокуратура завдяки CNN ідентифікувала російського солдата, підозрюваного у вбивстві цивільних
Нещодавно отримані кадри є ще одним свідченням воєнного злочину росії

Російські солдати потрапили на камеру відеоспостереження, коли вбивали беззбройних українських мирних жителів на околиці Києва. CNN вперше повідомив про стрілянину в травні після отримання ексклюзивного відео з камери спостереження воєнного злочину – стрілянини по цивільних.
Зараз українські прокурори поінформували росію, що їхнє досудове розслідування виявило одного з російських злочинців, причетних до стрілянини, його звинувачують у «порушенні законів та звичаїв війни» та «навмисному вбивстві».
Прокуратура міста Буча заявляє, що ексклюзивний репортаж CNN допоміг встановити особистість російського солдата.
За словами прокурорів, підозрюваним є Микола Сергійович Соковіков.
На нових кадрах інциденту, отриманих CNN цього тижня, ясно видно, як двоє солдатів стріляють у щось поряд із автосалоном, в який вони щойно зайшли. На інших відеозаписах інциденту видно, що їхньою ціллю були двоє беззбройних чоловіків, яким вистрілили в спину відразу після того, як вони спокійно розмовляли з цими солдатами і пішли.

Інцидент стався у березні біля автосалону у селі під Києвом, у перші дні вторгнення.
За даними української прокуратури, Соковіков разом з іншим невстановленим військовослужбовцем завдали мирним жителям щонайменше 12 вогнепальних поранень. Вони були частиною групи солдатів, які потім обшукали автосалон і завантажили вкрадене в автомобіль із позначкою «Танковий спецназ РУС», йдеться у заяві прокуратури.
Раніше CNN упізнав жертв. Один із них був власником розграбованого автосалону. Іншим був Леонід Олексійович Пляц, 68-річний дідусь, який там працював охоронцем.
Крім вбивства, відео спостереження показує непрофесійну поведінку групи з п'яти російських солдатів, які на камеру п'ють і б’ють один одного. Група була ідентифікована як члени сил вторгнення за їхньою уніформою. Кадри було підтверджено CNN.
Прокуратура не розкриває, як саме вони впізнали цього солдата. Але CNN раніше повідомляв про одну зі складових процесу, який використовується українська влада, – технології розпізнавання облич.
Міністерство цифрової трансформації України завантажує зображення підозрюваних у програмне забезпечення, яке переглядає вебсайти соціальних мереж у пошуках відповідних фотографій. Як тільки слідчі мають збіг, вони підтверджують його з друзями та сім'єю в соцмережах підозрюваних осіб.
За словами прокурорів, на встановлення особи цього останнього підозрюваного у військових злочинах пішло кілька місяців. Поки що триває досудове розслідування. Це щонайменше один крок до справедливості для сімей потерпілих, пише видання.
Бекграунд. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» (законопроєкт №4265), яким регулюється створення та функціонування своєрідного реєстру ДНК. Наразі документ очікує підпису Президента України. Що саме передбачає закон і як він вплине на розкриття, зокрема, воєнних злочинів рашистів в Україні, – у матеріалі Mind «ДНК злочинів: навіщо Україні реєстр геномної інформації людини».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].