Три балканські країни уклали угоду про допомогу одна одній продуктами та енергією в разі “важкої” зими

Три балканські країни уклали угоду про допомогу одна одній продуктами та енергією в разі “важкої” зими

Вони запрошують інші країни приєднатися до ініціативи

Три балканські країни уклали угоду про допомогу одна одній продуктами та енергією в разі “важкої” зими
фото AP Photo/Darko Vojinovic

Передбачаючи сувору зиму у світлі російського вторгнення в Україну, три балканські країни погодилися в п’ятницю допомагати одна одній у разі можливої нестачі продовольства чи електроенергії та закликали Євросоюз допомогти Західним Балканам.

Джерело. Associated Press

Деталі. Лідери Сербії, Північної Македонії та Албанії провели саміт у сербській столиці Белграді в рамках так званої ініціативи «Відкриті Балкани», спрямованої на зміцнення регіональних економічних зв’язків і активізацію спільних зусиль для членства в ЄС.

«Нас чекає важка зима, і це розуміють всі», – сказав президент Сербії Александар Вучич.

Угоди, підписані на саміті, включають зняття всіх обмежень на експорт продовольства між трьома країнами та співпрацю в імпорті енергоресурсів, на тлі різкого зростання цін на електроенергію в Європі.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама закликав ЄС не повторювати свою «ганебну поведінку» під час пандемії коронавірусу, яка, за його словами, змусила балканські країни звернутися до Китаю, росії та Туреччини, щоб швидко отримати вакцини.

«Перспективи справді тривожні», – сказав Рама, який припустив, що майбутня зима може стати найгіршою з часів Другої світової війни. Він додав, що енергетична криза завдасть удару по бюджетах балканських країн, тому їм потрібна буде додаткова підтримка ЄС для закупівлі енергії.

Офіційні особи ЄС і США привітали ініціативу «Відкриті Балкани» як спосіб посилити регіональну співпрацю та вільну торгівлю шляхом полегшення прикордонних процедур і податків. Лідери Сербії, Албанії та Північної Македонії закликали інші країни регіону приєднатися до проекту.

«Це правильний крок у правильний момент, – сказав прем’єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевскі. – Ми тут разом, щоб надіслати повідомлення про солідарність між нашими державами та урядами та готовність спільно подолати кризу та важку зиму, з якою ми стикаємося».

На зустрічі також були присутні міністри закордонних справ Туреччини та Угорщини, які пообіцяли допомогу своїх країн та закликали ЄС прискорити процедуру вступу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло