Місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС ще може бути «плідною» - Зеленський

Місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС ще може бути «плідною» - Зеленський

Ключового заклику — вивести з атомної станції російські війська — від МАГАТЕ так і не пролунало

Місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС ще може бути «плідною» - Зеленський
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив у п'ятницю, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС може бути «плідною», незважаючи на російський контроль.

Джерело. Офіційний сайт президента України.

Деталі. Виступаючи у відеозверненні на економічному форумі “Амброзетті” Італії, на якому були присутні лідери різних держав та підприємств, Зеленський висловив розчарування тим, як росія контролює місію.

«Російські військові зупинили журналістів, що їхали з місією, на блокпості і не пустили їх далі. Очевидно, окупанти вважали, що за наявності вільних ЗМІ брехати МАГАТЕ і всьому світу буде неможливо», – сказав він.

«Ми зробили все, щоб МАГАТЕ отримало доступ до Запорізької АЕС. Я вважаю, що ця місія ще може бути плідною», – заявив Зеленський.

Зеленський, який закликав вивести російських військових із території атомної станції, сказав, що так і не почув, щоб МАГАТЕ підштовхувало росію до цього.

«На жаль, ми поки не почули від МАГАТЕ ключового – заклику до росії з приводу демілітаризації ЗАЕС», – сказав Зеленський.

«Дуже сподіваюся, що місія дотримуватиметься того, про що домовилися сторони і що відповідає інтересам усієї міжнародної спільноти. Має бути усунено найбільший ризик радіаційної катастрофи за 40 років», – сказав він.

Президент закликав країни не послаблювати, а навпаки – посилювати санкції проти росії.

«Якщо до цього держави допомагали хто як міг, то сьогодні в цій допомозі настав «ефект колібрі». Ми стоїмо на місці, санкції просуваються повільніше, наступні пакети слабші. Російські туристи приїжджають відпочивати в Італію, Францію, Іспанію, а потім підтримують російське вторгнення», – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що російське суспільство має відчувати на собі ціну війни, і тоді воно впливатиме на своє політичне керівництво.

Зеленський зазначив, що рф ігнорує міжнародне право, принципи роботи міжнародних інституцій та окуповує території інших країн, тому росіяни мають відчути реальні наслідки такої політики.

«Не може бути до них таке саме ставлення, як до інших туристів, як до інших людей, які є громадянами демократичних держав, що живуть у мирі, у законі й не захоплюють інші території, не підтримують війну грошима», – наголосив президент.

Форум «Амброзетті» – це щорічна міжнародна економічна конференція закритого характеру, яка зазвичай відбувається на початку вересня на Віллі д’Есте в м. Черноббіо (озеро Комо, Італія). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло