Українська влада склала списки мікросхем, важливих для російської зброї, і просить Захід не надавати їх росії

Українська влада склала списки мікросхем, важливих для російської зброї, і просить Захід не надавати їх росії

Російські інженери вирішують проблему дефіциту чипів, розбираючи побутову техніку, наприклад, холодильники

Українська влада склала списки мікросхем, важливих для російської зброї, і просить Захід не надавати їх росії
фото DR

Російська оборонна промисловість гостро потребує мікрочипів, які випускають США та їхні союзники.

Джерело. Про це пише “Агентство” з посиланням на видання Politico. Воно отримало список елементів, необхідних москві для виробництва сучасної зброї.

Деталі. Списки електроніки, необхідної російській оборонці, складає українська влада. Вони просять західних партнерів не допустити поставок цих технологій у росію. Один із таких списків потрапив у розпорядження Politico. Два військові експерти підтвердили, що росія може потребувати перелічених у ньому чипів.

Як пише Politico, документ складається з трьох списків: у першому перераховані чипи, яких критично не вистачає, у двох інших – деталі, які також потрібні, але їх постачання не є таким критичним.

У першому списку представлена ​​переважно продукція американських компаній Marvell, Intel, Holt, ISSI, Microchip, Micron, Broadcom і Texas Instruments. Крім того, у документі перераховуються виробництва з Німеччини, Нідерландів, Британії, Тайваню та Японії.

Видання зазначає, що, на перший погляд, у росії не повинно бути можливості придбати чипи, яких вона потребує найгостріше. Раніше москва купувала їх у США, ЄС та Японії, проте після початку війни ці країни призупинили постачання високих технологій до росії.

Замість них поставки міг би здійснювати Китай, але, судячи з даних, які є в розпорядженні США, поки не робить цього. У крайніх випадках російські інженери вирішують проблему дефіциту чипів, розбираючи побутову техніку, наприклад, холодильники, пише Politico.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у розмові з Politico сказав, що війна досягне переломного моменту, коли технологічна перевага виявиться вирішальною. Він додав, що за даними Києва, росія витратила майже половину свого арсеналу. При цьому з деяких озброєнь запаси скоротилися до кількох десятків одиниць. Наприклад, гіперзвукових ракет, у яких використовуються сучасні технології, у росії залишилося лише близько 40, вважають у Києві.

У травні міністр торгівлі США Джина Раймондо повідомила, що українські чиновники виявили у російських танках комп'ютерні чипи від посудомийних машин та холодильників. У Вашингтоні зазначили, що таким чином росія може намагатися компенсувати нестачу компонентів, які виявилися недоступними через санкції.

Бекграунд. Як раніше писала у своєму звіті група Conflict Armament Research, у найсучаснішій російській зброї використовуються технології кінця 1990-х років, такі ж як використовувалися в ігрових приставках того часу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло