Збитки від агресії рф зросли за тиждень на $1 млрд – KSE Institute

Збитки від агресії рф зросли за тиждень на $1 млрд – KSE Institute

Найбільша частка у загальній сумі збитків належить житловому фонду та інфраструктурі

Збитки від агресії рф зросли за тиждень на $1 млрд – KSE Institute
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Що сталося. Сума прямої шкоди інфраструктурі від війни за тиждень збільшилася на $1 млрд і на 5 вересня сягнула $114,5 млрд.

Джерело. Про це повідомляє аналітичний підрозділ Київської школи економіки KSE Institute у пресрелізі.

Деталі. «Порівняно з останніми розрахунками мінімальні потреби у відновленні галузей зросли на $800 млн і вже сягають $197,8 млрд. Найбільші потреби у відновленні необхідні для житлового фонду – $75,3 млрд, інфраструктури – $51,1 млрд і підприємств та промисловості – $19,7 млрд», – наголошується в документі.

Найбільша частка у загальній сумі збитків належить житловому фонду та інфраструктурі – 72%: сумарно збитки цих двох сфер експерти проєкту оцінюють у $82,9 млрд.

Згідно з дослідженням, із початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок, 115,9 тис. приватних будинків, 44 соціальних центри, 1118 закладів середньої освіти, 1991 магазин, 593 аптеки, 188,1 тис. приватних автомобілів, 9,5 тис. автобусів, 492 трамваї й тролейбусів, 978 медзакладів, 511 адмінбудівель.

За останніми даними, з початку війни пошкоджено та зруйновано 412 промислових підприємств на суму $9,7 млрд, 141 об'єкт соціальних послуг, 1153 культурні, спортивні й туристичні об'єкти на $2 млрд збитків.

Загальні непрямі втрати зросли на $700 млн і становлять $130,4 млрд. Найбільша частка непрямих втрат унаслідок розпочатої Росією війни припадає на сферу промисловості – $30,3 млрд.

На другому місці за обсягами непрямих втрат – агропромисловий комплекс та земельні ресурси – $23,4 млрд, а ще $18,7 млрд – непрямі втрати інфраструктури.

Проєкт реалізується KSE Institute спільно з Офісом президента, Міністерствами економіки, інфраструктури, з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та розвитку громад і територій України.

Аналіз завданих збитків здійснюється аналітиками KSE Institute та волонтерами з партнерських організацій: Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, «Трансперенсі Інтернешнл Україна», ДП «Прозорро.Продажі», Prozorro, Української ради, «Вкурсі Агро», TVIS Ukraine, Асоціації ритейлерів України (RAU), Culver Aviation, Центру розвитку інновацій.

Бекграунд. В Україні створили єдиний реєстр пошкодженого та знищеного майна. У структурі наголосили, що в «Дії» зареєстрували понад 256 000 заяв про пошкоджене майно, утім цей перелік не враховує всю постраждалу інфраструктуру, зокрема промислові об'єкти. Тож тепер уся ця інформація збиратиметься в окремому спеціальному реєстрі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло