Американській економіці загрожує найбільший страйк за останні 30 років

Американській економіці загрожує найбільший страйк за останні 30 років

Якщо залізничники страйкуватимуть, економіка США щодня втрачатиме до $2 млрд

Американській економіці загрожує найбільший страйк за останні 30 років
фото DR

Американська економіка ризикує зіткнутися з найбільшим страйком працівників за останні 30 років. Профспілки працівників американських залізниць висунули залізничним перевізникам ультиматум, у якому вимагають підвищити зарплати, збільшити відпустки та покращити умови страховок співробітників. Якщо хоча б одна з профспілок не зможе домовитися з компаніями про покращення умов, громадські організації погрожують вивести на страйк близько 115 000 співробітників залізничних компаній.

Джерело. Про це пишуть Associated Press і Financial Times.

Деталі. При цьому вже 10 із 12 профспілок змогли домовитися зі своїми роботодавцями про покращення умов праці.

За оцінками Американських залізниць, один день страйку коштуватиме американській економіці $2 млрд втрат.

Дедлайн переговорів – четвер: якщо до цього часу вимоги профспілок не будуть задоволені, то співробітники залізничних компаній вийдуть на страйк.

Від колапсу залізничних перевезень постраждає майже вся економіка. Представники багатьох галузей вже направили вимогу до Конгресу з проханням втрутитися в переговори, щоб не допустити нового обвалу нещодавно відновленої логістики. Згідно з американськими законами, Конгрес має право втручатися у суперечки між бізнесом та профспілками, якщо це загрожує економіці, у такому разі проводиться арбітраж, зазначає FT.

Профспілки наполягають на негайному підвищенні середньої зарплати на 14%, збільшенні відпускних днів, а також покращенні страховки для працівників залізниць. Вони наполягають, що за останні шість років, у тому числі в період пандемії, компанії скоротили до третини персоналу, а після відновлення економіки втрати не були заповнені, внаслідок чого підвищене навантаження лягло на плечі співробітників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло