У кремлі чиновники з початку вторгнення стали пити все більше алкоголю — «Медуза»

У кремлі чиновники з початку вторгнення стали пити все більше алкоголю — «Медуза»

Це дуже непокоїть путіна, який намагається з цим боротися

У кремлі чиновники з початку вторгнення стали пити все більше алкоголю — «Медуза»
фото DR

Два джерела видання «Медуза», близькі до адміністрації президента росії, стверджують, що путін почав приділяти особливу увагу проблемі алкоголізму, тому що на тлі війни в Україні російські чиновники стали набагато частіше та значно більше пити. Особливо турбує путіна стан «деяких людей із його ближнього кола», наголосили джерела «Медузи».

«Люди з лютого так знімають стрес. Міністри, їхні заступники, навіть деякі віцепрем'єри, працівники адміністрації президента та радбезу, частина керівників держкорпорацій, губернатори», – розповідає один із співрозмовників.

Він також зазначив, що основна причина цього «стресу» пов'язана з реальними збитками, завданими росії вторгненням та санкціями, – тоді як путін нібито вважає, що з цими труднощами чиновники мають легко справлятися.

Про те, що президент вирішив розпочати повномасштабну війну з Україною, до 24 лютого серед російських чиновників не знав майже ніхто, тому багато хто з них у перші місяці війни був у повній розгубленості і «не знали, що робити».

«Присіли у лютому на склянку. Хтось втягнувся», – резюмувало одне із джерел.

При цьому двоє співрозмовників «Медузи», близьких до кремля, зазначають, що за їхніми спостереженнями, провали росії на фронті ніяк не впливають на ставлення чиновників і топменеджерів до алкоголю: «У них своя війна, свої проблеми».

Джерела «Медузи» вважають, що ситуація із вживанням алкоголю серед вищих російських керівників та чиновництва почала турбувати путіна, оскільки «дисципліна почала страждати»:

«Хтось зникає перед важливим заходом, хтось невиразно і плутано доповідає. Це вже бачить широка публіка», – каже співрозмовник.

Джерела вважають, що путін не збирається звільняти тих, хто провинився: «Поки що будуть лише натяки та м'які вимоги». Проте ситуація може змінитися: за твердженням джерел «Медузи», кілька років тому один із російських губернаторів уже втратив свою посаду саме через алкозалежність.

Сам путін, як стверджують ЗМІ, зараз майже не п'є. Але, наприклад, він публічно розповідав, як одного разу відзначав свій день народження з головою КНР Сі Цзіньпіном: «Не буду приховувати, випили по чарці горілки, просто нарізали якусь ковбасу».

Також путін дискутував із виробниками алкоголю, які на зустрічі з президентом заявили, що «російські люди буквально виросли на алкоголі». Президент не погодився з цим твердженням і сказав: «Я виріс на молоці материнському. Навіть добрий, якісний алкоголь все одно на основі спирту. Силу дає на дуже короткий проміжок часу, а потім…»

У 2020 році путін повідомив: «Намагаюся пиво не пити останнім часом. Черево росте».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло