У т.зв. «лнр» розпочався суд над співробітником ОБСЄ, звинуваченим сепаратистами у «державній зраді»
ОБСЄ не спромоглася провести евакуацію своїх співробітників з-поміж громадян України

У четвер на сході України розпочався суд над співробітником ОБСЄ, якого проросійські сепаратисти в Луганській області звинуватили у «державній зраді» за нібито надання «конфіденційної інформації» іноземним спецслужбам, за даними місцевої влади.
Джерело. Про це пише видання novosti.dn.ua.
«Верховний суд луганської народної республіки розпочав розгляд кримінальної справи щодо затриманого у квітні <…> жителя лнр, який працює в Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), за підозрою у державній зраді», – йдеться на сайті сепаратистського Міністерства державної безпеки.
Пресреліз супроводжається 15-секундним відео, на якому видно обвинуваченого в наручниках, з голеною головою, якого поліція веде до металевої клітки в суді.
Згідно з пресрелізом, «слідство встановило, що Дмитро Шабанов як помічник з охорони передової патрульної бази Стахановська передавав конфіденційну інформацію» «представникам іноземних спецслужб».
У квітні так зване міністерство держбезпеки «лнр» заявило про арешт двох членів місії ОБСЄ в регіоні за «державну зраду», один із яких Михайло Петров нібито зізнався у співпраці зі спецслужбами. Другим, згідно з опублікованим у четвер пресрелізом, є Шабанов.
У четвер ОБСЄ «беззастережно» засудила звинувачення проти цих двох співробітників, назвавши «так звані судові розгляди абсолютно неприйнятними».
«Вони необґрунтовано затримані на підставі сфабрикованих звинувачень», – йдеться в заяві організації, яка закликає до їх негайного звільнення.
Бекграунд. СММ ОБСЄ припинила роботу в Україні після початку повномасштабної війни 24 лютого, яку веде росія.
Незаконне збройне формування «днр» відкрило «кримінальну справу» проти кількох співробітників ОБСЄ, які нібито передавали Україні інформацію про «війська» та «державні установи днр». 8 квітня стало відомо, що «днр» затримала співробітника місії ОБСЄ, місцевого жителя, за звинуваченням у «суперечності» мандату місії.
Наступного дня «днр» визнала «неправомірною» діяльність СММ ОБСЄ та зобов’язала її представників залишити територію до кінця квітня.
Видання Politico з'ясувало, що ОБСЄ не провела евакуацію своїх співробітників з-поміж громадян України. За даними ЗМІ, на окупованих рф територіях Донецької та Луганської областей було затримано щонайменше шістьох місцевих співробітників ОБСЄ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].