Суспільство опиниться в стані, близькому до початку 1990-х років, після краху кланово-олігархічної моделі – Mind Intelligence
Відпадуть певні негативні явища, але також будуть зруйновані деякі важливі механізми, вважають експерти

Що сталося. Після остаточного розвалу кланово-олігархічної моделі суспільство опиниться в стані, близькому до ситуації початку 1990-х років, коли рухнула планова адміністративна модель економіки, але громадяни не були готові швидко адаптуватися в нових реаліях.
Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Україна більше не буде кланово-олігархічною. Як зміниться конфігурація груп впливу після війни».
Деталі. «Період пристосування до нової моделі економіки зайняв майже десять років. Фактично це було втрачене десятиліття. Наразі така загроза знову актуальна», – вважають експерти.
Вони додають, що крах кланово-олігархічної моделі не означає, що на її місці автоматично виникне прогресивніша модель. «Остання не виникне стихійно. Для формування більш прогресивної та ефективної моделі економіки потрібно виконати величезний обсяг роботи», – наголошують у Mind Intelligence.
На думку експертів, через те, що сьогодні перед державою стоять більш актуальні завдання, така робота не ведеться.
«Зараз практично ніхто не знає, що прийде на заміну кланово-олігархічної моделі економіки. Найгіршим є те, що ніхто над цим не замислюється. Українське суспільство налаштоване радикально негативно щодо цієї моделі економіки, але насправді воно не має досвіду функціонування в жодних інших моделях», – повідомляють у матеріалі.
Зазначається, що «домінуючі в Україні до останнього часу, ФПК не були настільки деструктивними, як зазвичай вважають, а ослаблення їхнього впливу в державі матиме складнопрогнозовані наслідки».
За словами експертів, відпадуть певні негативні явища, пов’язані з домінуванням ФПК, але також будуть зруйновані певні досить важливі механізми, які останніми роками забезпечували економічний і соціальний розвиток держави.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що чекає економіку України через емісію гривні та які наслідки від монетизації бюджетного дефіциту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].