Байден в ООН прокоментував погрози росії застосувати ядерну зброю

Байден в ООН прокоментував погрози росії застосувати ядерну зброю

Ядерну війну неможливо виграти, наголосив він

Байден в ООН прокоментував погрози росії застосувати ядерну зброю
фото DR

Президент США Джо Байден, виступаючи в середу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, звинуватив росію в «безрозсудних» і «безвідповідальних» погрозах застосувати ядерну зброю і заявив, що москва порушила основні принципи членства в ООН, вторгнувшись в Україну.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Раніше в середу путін оголосив мобілізацію російського населення на війну з Україною та погрожував застосувати ядерну зброю. НАТО назвало це «нерозважливим» актом відчаю перед обличчям поразки росії.

Байден повторив цю думку.

«Ще раз сьогодні президент путін відкрито погрожував Європі ядерною зброєю, безрозсудно нехтуючи обов'язками режиму нерозповсюдження (ядерної зброї)», – сказав Байден.

«Ядерну війну неможливо виграти, і її ніколи не можна вести», – сказав він.

Байден сказав, що ніхто не погрожує росії, незважаючи на її заяви про протилежне, і що лише росія прагне конфлікту. Він наголосив, що москва порушила цінності ООН.

«Постійний член Ради Безпеки ООН вторгся в сусідню країну, спробував стерти суверенну державу з карти. Росія безсоромно порушила основні принципи Статуту ООН», – сказав Байден.

«Ця війна полягає в тому, щоб знищити право України на існування як держави, зрозуміле й просте, і право України на існування як народу. Де б ви не були, де б ви не жили, у що б ви не вірили, від цього у вас має холонути кров».

Крім того, Байден оголосив про виділення $2,9 млрд додаткового фінансування для боротьби з глобальною продовольчою безпекою. Раніше цього року США вже виділили $6,9 млрд з цією метою.

Байден заперечив скарги росії про те, що санкції Заходу завдають шкоди її експорту, наголосивши, що санкції США прямо дозволяють росії експортувати продовольство та добрива, і що саме «війна росії погіршує продовольчу безпеку».

Він також закликав країни не накопичувати зерно, поки так багато людей страждає від його нестачі.

США звинуватили Китай у накопиченні зерна. Запаси зерна в Китаї на кінець сезону 2021/22, за оцінками Міжнародної ради по зерну, становили 323,5 млн тонн, що становить більше половини загального обсягу в 602,9 млн в світі. Запаси Сполучених Штатів, найбільшого світового експортера зерна, оцінюються в 57,5 ​​млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло