Десять іноземців, серед них п'ять британців, звільнено з російського полону, у тому числі засуджені до страти

Десять іноземців, серед них п'ять британців, звільнено з російського полону, у тому числі засуджені до страти

Сприяли в переговорах президент Зеленський і Саудівська Аравія, сказала вона

Десять іноземців, серед них п'ять британців, звільнено з російського полону, у тому числі засуджені до страти
Ейден Аслін
фото з соцмереж

Прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс у середу вітала «довгоочікуване» оголошення про звільнення п'яти британців, яких утримували в російському полоні на території так званих «днр» і «лнр».

«Надзвичайно приємні новини: п'ять британських громадян, взятих у полон проросійськими сепаратистами на сході України, благополучно репатрійовані», – написала Ліз Трасс у твіттері.

Вона подякувала як президенту України, так і Саудівській Аравії, які сприяли їхньому звільненню в рамках переговорів між Україною та москвою.

«Росія має припинити безжальну експлуатацію військовополонених та затриманих цивільних у політичних цілях», – додала британський прем'єр.

Як передає канал Al Arabia, десять іноземців, які потрапили в російський полон, було вивезено до Саудівської Аравії. Всі вони воювали на боці України, потрапили в російський полон, а тепер звільнені за посередництвом Мохаммеда бін Салмана – спадкового принца та де-факто керівника Саудівської Аравії. Інформацію підтвердило і МЗС країни у своєму твіттері.
Серед звільнених громадян США, Великобританії, Швеції, Марокко та Хорватії.

Сьогодні вони літаком прилетіли до столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяд. Al Arabia передає, що бін Салман перебував у прямому контакті як з кремлем, так і з українською владою.

Міністр охорони здоров'я Британії підтвердив, що серед звільнених Ейден Аслін, який воював на боці ЗСУ та був взятий у полон у квітні. Він був засуджений до страти в «днр». Імена інших поки що невідомі.

ОНОВЛЕНО. Офіційний представник Саудівської Аравії сказав, що серед звільнених було п'ять британців, два американці, громадяни Хорватії, Марокко та Швеції.

Серед звільнених Reuters називає такі імена:

Британець Ейден Аслін, засуджений «судом днр» до страти

Американці Александр Друке, 39 років, та Енді Хьюн, 27 років.

Громадянин Швеції, взятий у полон у Маріуполі, якому загрожував смертний вирок

У Reuters немає даних про британця Шона Піннера і марокканця Брахіма Саадуна.

Бекграунд. Нагадаємо, у липні полонені британці, засуджені в «днр» до страти, подали апеляції з оскарженням вироку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло