Виїзд чоловіків – студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану неможливий – ДПСУ

Виїзд чоловіків – студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану неможливий – ДПСУ

Вище військове керівництво скасувало для них можливість перетнути кордон України через масові підробки документів

Виїзд чоловіків – студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану неможливий – ДПСУ
Фото: pexels.com

Що сталося. Українські чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном, більше не можуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану.   

Джерело. Про це розповів речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко в коментарі LIGA.Life.

Деталі. «Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання. Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном», – заявив Демченко.

Він розповів, що за статистикою ДПСУ, лише за липень–серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підроблені документи про навчання в закордонних навчальних закладах.

«Зважаючи на це, вище військове керівництво ухвалило нове рішення: з 14 вересня скасувати можливість пропуску навіть цій категорії громадян. Тож на сьогодні чоловіків-студентів через кордон не пропускають», – пояснив речник ДПСУ.

Зазначається, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. №57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону. 

Бекграунд. Нагадаємо, що морякам дозволили виїжджати за кордон виключно за погодженням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло