Експерти ООН зафіксували здійснення росіянами воєнних злочинів в Україні

Експерти ООН зафіксували здійснення росіянами воєнних злочинів в Україні

На окупованих росією українських територіях було скоєно воєнні злочини, включаючи згвалтування, тортури та позбавлення дітей волі

Експерти ООН зафіксували здійснення росіянами воєнних злочинів в Україні
фото DR

Воєнні злочини, у тому числі згвалтування, тортури та позбавлення дітей волі, були скоєні на окупованих росією територіях України, заявив у п'ятницю голова уповноваженого ООН слідчого органу.

Джерело: Reuters

Деталі. Україна та її західні союзники заявляють про численні порушення прав з боку російської армії, але москва заперечує ці звинувачення і називає їх «наклепом».

«Комісія на підставі зібраних доказів дійшла висновку, що в Україні було скоєно воєнні злочини», – заявив Ерік Мозе, який очолює Комісію з розслідування подій в Україні, виступаючи на засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві.

Він не уточнив, хто саме вчинив ці злочини, проте комісія зосередила увагу на районах, раніше окупованих російськими військами, таких як Київська, Чернігівська, Харківська та Сумська області.

Слідчі комісії, створеної РПЛ ООН у березні, відвідали 27 населених пунктів та опитали понад 150 потерпілих та свідків.

За словами Мозе, вони виявили докази великої кількості страт, у тому числі знайшовши тіла із зв'язаними руками, перерізаним горлом та вогнепальними пораненнями в голову.

Він сказав, що слідчі виявили жертв сексуального насильства віком від 4 до 82 років. Хоча деякі російські солдати використовували сексуальне насильство як стратегію, комісія «не встановила будь-якої загальної закономірності з цього приводу», додав Мозе.

Росію закликали відповісти на звинувачення на засіданні ради, проте її представники були відсутні на сьогоднішній сесії.

Далі комісія зверне увагу на «фільтраційні» табори на окупованих росією територіях для обробки українських в'язнів, а також заяви про насильницьке переміщення людей та усиновлення українських дітей у росії.

Україна та деякі інші країни закликали комісію також дослідити місце масового поховання неподалік Ізюму на сході України, де було виявлено сотні тіл.

«Якщо залишити це без відповіді, злочини росії затягнуть нас у темний світ безкарності та вседозволеності», – заявив по відеозв'язку представник України Антон Кориневич.

Іноді результати розслідувань, започаткованих у СПЛ ООН, можуть використовуватись у національних та міжнародних судах, наприклад, у випадку з колишнім офіцером сирійської розвідки, ув'язненим за тортури у Німеччині в січні.

Мозе сказав, що він зв'язався з Міжнародним кримінальним судом щодо висновків комісії. Цей орган має надати Раді повний звіт у березні 2023 року, у тому числі з рекомендаціями щодо притягнення винних до відповідальності.

Бекграунд. Як повідомлялося, Нідерланди планують відправити в Україну нові групи слідчих на допомогу міжнародному суду.

Між тим більшість країн Заходу досі не підтримали створення трибуналу над путіним та його оточенням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло