“Ми думали, що нас везуть на розстріл”: британець Джон Хардінг розповів про перебування в полоні
З полонених знущалися “заради розваги” і годували дуже погано

Британець Джон Хардінг, який був парамедиком у полку «Азов», розповів в інтерв'ю Daily Mail, що російські військові катували його у полоні та змусили записати прощальне відео для доньки, оскільки збиралися його розстріляти.
Джерело. Про це пише The Insider.
Деталі. За словами Хардінга, його разом з іншими полоненими 23 години на добу утримували у тісній камері. Він сильно схуд, бо ув'язнених погано годували.
Також він розповів про «винахідливість» російських військових, які переобладнали старий дисковий телефон у електрошокер: полонений набирав номер, а коли телефонний диск повертався на місце, людину било електричним струмом.
За словами британця, з полонених знущалися «заради розваги». Одного поранили ножем у ногу.
Коли військовополонених везли на обмін, їм ніхто нічого не розповів, і Хардінг був упевнений, що їх везуть на розстріл, а тіла сховають.
Його та інших захоплених росіянами іноземців доставили до злітно-посадкової смуги та наказали їм сідати у літак. Там, розповів Хардінг, люди вперше за кілька місяців отримали справжню їжу.
Бекграунд. 21 вересня за посередництва наслідного принца Саудівської Аравії з російського полону було звільнено 10 військовополонених, серед них був Хардінг, а також британець Ейден Аслін та громадяни США: Александр Дрюке та Енді Х'юн. Імена ще чотирьох британців, шведа, хорвата та марокканця не повідомлялися. Усіх їх доставили літаком до Саудівської Аравії.
Поки вони були в полоні, повідомлялося, що Піннера, Асліна та Саадуна засудили до страти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].