«Митний безвіз» запрацює в Україні з 1 жовтня – рішення уряду

«Митний безвіз» запрацює в Україні з 1 жовтня – рішення уряду

Тепер необмеженому колу українського бізнесу відкривається доступ до авторизацій і спрощень, аналогічних тим, які існують у ЄС

«Митний безвіз» запрацює в Україні з 1 жовтня – рішення уряду
Фото: pexels.com

Що сталося. Кабінет Міністрів 27 вересня ухвалив низку постанов, які дозволять Україні приєднатися до Конвенцій про процедуру спільного транзиту й спрощення формальностей у торгівлі товарами, тобто «митного безвізу».

Джерело. Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів.

Деталі. Тепер необмеженому колу українського бізнесу відкривається доступ до авторизацій і спрощень, аналогічних тим, які існують у ЄС. Також врегульовуються питання надання митним органам заходів забезпечення сплати митних платежів при ввезенні та/або переміщенні територією України транзитом.

Бізнес отримує інструменти для користування перевагами та спрощеннями процедури спільного транзиту, які мають економічні оператори у 35 країнах – членах конвенції. До цього часу доступ до спрощень та авторизацій мало обмежене коло підприємств, зокрема авторизовані економічні оператори.

Крім того, визначено перелік окремих товарів, переміщення яких митною територією України в період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення здійснюватиметься без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Формування такого переліку відбувалося з урахуванням необхідності товарів для обороноздатності країни.

Для схваленого переліку діятиме перехідний період із 1 жовтня 2022 року до 1 лютого 2023 року, протягом якого для бізнесу діятиме звичний підхід щодо визначення товарів, які підпадатимуть під забезпечення сплати митних платежів.

Зазначається, що рішення щодо перехідного періоду уряд ухвалив із метою надання можливості суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності адаптуватися в період дії воєнного стану до нових вимог Митного кодексу України.

Бекграунд. Раніше Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей ухвалив рішення про приєднання України до «митного безвізу» з єврорегіоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло