Bloomberg: Євросоюз має наміри посилити санкції проти російської нафти

Bloomberg: Євросоюз має наміри посилити санкції проти російської нафти

Йдеться про перевезення нафти морським шляхом

Bloomberg: Євросоюз має наміри посилити санкції проти російської нафти
фото Pixaby

Європейський союз збирається посилити вже чинні санкції щодо російської нафти. Наразі представники країн блоку обговорюють можливість запровадження обмежень на поставки нафти морським шляхом до третіх країн.

Проте санкції проти трубопровідних постачань запроваджувати, як і раніше, не планується.

Джерело. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до переговорів.

Деталі. Нову заборону хочуть синхронізувати та прив'язати до запровадження стелі цін на російську нафту, стверджує видання. Таким чином, Греція, Кіпр і Мальта втратять свої преференції – саме ці країни влітку змогли домогтися винятків із санкційного пакету, який дозволив місцевим компаніям, як і раніше, постачати російську нафту до третіх країн. Тепер передбачається, що вони працюватимуть на рівних умовах відповідно до механізму граничних цін.

Однак перехід до стелі цін на російську нафту вимагатиме від Євросоюзу внесення поправок у схвалений санкційний пакет, щоб виключити можливості європейських країн для обходу обмежень.

Проблеми можуть виникнути при схваленні змін, зазначає агентство, оскільки буде потрібна одностайність усіх 27 членів ЄС. У разі досягнення консенсусу всі країни ЄС, Велика Британія, США та інші члени «Великої сімки» досягнуть принципової угоди про введення механізму, який заборонить працювати з російською нафтою, якщо її ціна перевищуватиме встановлену механізмом.

Агентство зазначає, що Євросоюз, ймовірно, зіткнеться з уже класичним протистоянням Угорщини щодо енергетичних санкцій. Опір очікується від країн, які досягли виключень для трубопровідної нафти з росії (крім Угорщини, це Чехія та Словаччина), а також від судноплавних країн (Греція, Мальта та Кіпр), які можуть вимагати для себе якихось пільг чи винятків.

Також залишається питання про ефективність самої міри та про те, чи готові виконувати механізм країни за межами ЄС та «Великої сімки».

По-перше, як і раніше, незрозуміла «гранична ціна» – влітку називався діапазон $40–60 за барель.

По-друге, все ще незрозуміло, як відстежувати виконання механізму та як впливати на ті країни, які відмовляться приєднатися до нього.

При цьому американська влада впевнена, що запровадження механізму навіть на рівні країн ЄС та «Великої сімки» дозволить різко вдарити по нафтових доходах москви, оскільки дасть можливість російським партнерам, насамперед Китаю та Індії, вибивати з росії нові знижки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло