50 країн закликали росію негайно припинити втручання в дію українських атомних майданчиків

50 країн закликали росію негайно припинити втручання в дію українських атомних майданчиків

Підписанти заяви підкреслили, що саме захоплення Запорізької АЕС рф є причиною загроз ядерної безпеки

50 країн закликали росію негайно припинити втручання в дію українських атомних майданчиків
Фото: Енергоатом

Що сталося. 50 країн – учасниць Генеральної конференції МАГАТЕ виступили зі спільною заявою, закликавши росію припинити ядерний шантаж. Колективну заяву виголосив глава делегації Канади.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

Деталі. Підписанти заяви підкреслили, що саме захоплення Запорізької АЕС військами рф є головною причиною наявних в Україні загроз для ядерної безпеки та фізичного захисту. Що ж до самої станції, то вона має продовжувати працювати, і неодмінно в енергомережі України.

Також учасники конференції наголосили на тому, що «будь-які сфальсифіковані референдуми, проведені рф в межах міжнародно визнаних кордонів України, не матимуть юридичного чи політичного впливу на статус ЗАЕС або територій навколо неї».

«Ми знову закликаємо російську федерацію негайно припинити всі дії проти ядерних об’єктів та на ядерних об’єктах в Україні для того, щоб українські компетентні органи змогли відновити повний контроль над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України задля забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації, а також для того, щоб МАГАТЕ безпечно й у повному обсязі здійснювало свою діяльність з перевірки гарантій в Україні», – зазначено у спільній заяві.

Заяву підписали: Албанія, Австрія, Австралія, Багамські Острови, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Гватемала, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Республіка Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Республіка Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Уругвай, а також Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом).

Бекграунд. Раніше МАГАТЕ запустило переговорний процес щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло