Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку – Зеленський

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку – Зеленський

Фактично Україна вже пройшла свій шлях до Альянсу, заявив президент

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку – Зеленський
Засідання РНБО

Що сталося. Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

Джерело. Про це заявив президент Зеленський за підсумками засідання РНБО.

Деталі. Заявку підписали Зеленський, Руслан Стефанчук та Олексій Резніков.

«Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії.Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс», – заявив президент.

Він зазначив, що сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре.

«За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», – повідомив Зеленський.

Націоналізація російських активів

Крім того, він закликав Верховну Раду без зволікань ухвалити правову базу для націоналізації російських активів: «завершуємо демонтаж російського впливу в Україні».

«Сьогодні РНБО України ухвалила рішення про застосування санкцій до значущих фізичних та юридичних осіб рф, які не знайшли в собі мужності виступити на захист людяності та міжнародного права або які так чи інакше залучені до агресивних кроків проти України й спільноти демократичних народів», – заявив президент.

«Жодних переговорів з рф, поки путін президент»

За словами Зеленського, Україна не проводитиме жодних переговорів із росією, доки президентом рф є путін: «Ми готові до діалогу з росією, але вже з іншим президентом рф».

Це відповідь української влади на заклики кремля негайно припинити вогонь та війну, яку «київський режим розв'язав ще 2014 року». Росія видала цю заяву на тлі «приєднання» окупованих українських територій до рф.

Бекграунд. Нагадаємо: сьогодні, у п'ятницю 30 вересня, ввечері Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг збирається провести позапланову пресконференцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло