США вводять «швидкі та серйозні» санкції проти росії, в т.ч. проти “ключової фігури російської економіки”

США вводять «швидкі та серйозні» санкції проти росії, в т.ч. проти “ключової фігури російської економіки”

В адміністрації Байдена засудили дії путіна щодо анексії українських територій, назвавши їх «шахрайськими»

США вводять «швидкі та серйозні» санкції проти росії, в т.ч. проти “ключової фігури російської економіки”
фото DR

Після заяви російським президентом путіним про анексію українських територій США оголосили про «швидкі та серйозні санкції» проти росії, у тому числі щодо фігури, яка, на думку адміністрації Байдена, є ключовою для російської економіки.

Джерело. Про це пише CNN.

Путін підписав у п'ятницю документи про анексію чотирьох областей України під час церемонії у Кремлі, що є явним порушенням міжнародного права.

У відповідь США оголошують про санкції, погоджені із союзниками по G7.

Санкції США, як заявив представник адміністрації Байдена, «націлені на російських урядовців та лідерів, членів їхніх сімей, російських та білоруських військових, а також мережі оборонних закупівель, включаючи міжнародних постачальників, які підтримують військово-промисловий комплекс росії».

У список входить і “ключовий гравець, який підтримує російську економіку на плаву”: Ельвіра Набіулліна, глава Центрального банку росії з 2013 року.

Посадовці США змушені визнати, що Набіулліна ефективно керувала російською економікою в умовах жорстких санкцій, як і в 2014 році.

Цього разу Набіулліна вправно підвищила відсоткові ставки, запровадила контроль за рухом капіталу та шукала лазівки та обхідні шляхи, щоб вивести економіку рф з кризи.

«У них дуже хороший центральний банкір. Ми знали це тоді; ми знаємо це тепер», – зазначав один з високопосадовців США.

Під обмеження також потрапили діти, дружини та родичі високопосадовців, зокрема Дмитра Медведєва, Сергія Шойгу та Сергія Собяніна, голови Росгвардії Віктора Золотова, спікера Радфеду Валентини Матвієнко; прем'єр-міністра Михайла Мішустіна та сини, губернатора Петербурга Олександра Бєглова та ін.

У списку санкцій також опинилося керівництво російського фінансового сектору: крім Набіулліної, її заступниця Ольга Скоробогатова, яка відповідає за платіжну систему «Мир», а також віце-прем'єр Олександр Новак.

Проти Набіуліної у п'ятницю санкції запровадила також Велика Британія.

Крім того, США розповіли про російську мережу незаконних закупівель для оборонної промисловості «Радіоавтоматика» та ввели проти неї та її керівництва санкції.

У зв'язку з постачанням оборонного обладнання під санкції також потрапили китайська компанія Sinno Electronics та вірменська Taco LLC, а також білоруське підприємство «Светлогорск Химволокно».

Також Вашингтон посилив санкції проти членів Радфеду та депутатів держдуми. У списки санкцій потрапили всі сенатори і депутати держдуми, які до цього не потрапили під обмеження.

«Ми не стоятимемо осторонь, поки путін обманним шляхом намагається анексувати частини України. Міністерство фінансів і Білий дім сьогодні вживають радикальних заходів, щоб ще більше послабити військово-промисловий комплекс росії, який і без того деградував, і підірвати її здатність вести незаконну війну», – пояснила міністр фінансів Джанет Єллен.

Президент Джо Байден у своїй заяві у п'ятницю різко засудив анексію росією української території.

«Сполучені Штати засуджують сьогоднішню шахрайську спробу росії анексувати суверенну українську територію. Росія порушує міжнародне право, зневажає Статут ООН і всюди демонструє свою зневагу до миролюбних народів», – сказав Байден, додавши, що ці дії «не мають легітимності». 

Він також закликав «всіх членів міжнародної спільноти відкинути незаконні спроби росії з анексії та підтримувати народ України стільки, скільки потрібно».

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що «Сполучені Штати беззастережно відкидають шахрайську спробу росії змінити міжнародно визнані кордони України».

«Ми продовжимо потужні скоординовані зусилля Сполучених Штатів щодо притягнення росії до відповідальності, відрізання російських збройних сил від світової торгівлі та серйозного обмеження їхньої здатності підтримувати свою агресію та силу», – сказав він.

Бекграунд. Між тим лідери європейських країн наголосили, що незаконна анексія, проголошена путіним у кремлі, нічого не змінить. Так звані «референдуми» і їх результати вони назвали фейковими і сфальсифікованими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло