ЗСУ збили російський безпілотник «Картограф», який нібито невидимий для ППО

ЗСУ збили російський безпілотник «Картограф», який нібито невидимий для ППО

Пристрій, як з’ясувалося, складається з німецьких, японських і китайських деталей

ЗСУ збили російський безпілотник «Картограф», який нібито невидимий для ППО
фото ЗСУ

Військові Збройних сил України збили російський безпілотник «Картограф», який, за даними ЗСУ, практично невидимий для систем ППО.

Розібравши апарат, технічні фахівці з'ясували, що він складається переважно з деталей виробництва Німеччини, Японії та Китаю.

Джерело. Про це повідомляє The Times з посиланням на внутрішній документ Міноборони України.

Деталі. Іноземні компоненти дрону, як зазначено у документі, «можна вільно купити». Зокрема, у безпілотнику виявили німецький двигун, японські свічки запалювання та китайський мікропроцесор.

Збитий безпілотник міг літати на висоті до 5000 метрів, що робить його недосяжним для переносних зенітно-ракетних комплексів. Безпілотник оснащений камерою з 12-ма об'єктивами та призначений для виконання розвідувальних завдань.

До війни в Україні розробку вважали секретною. Однак після 24 лютого російська армія почала використовувати апарат, і на даний момент вже 8 таких пристроїв було знищено або захоплено, свідчать дані сайту Oryx.

Бекграунд. Західні компоненти, які містяться і в іншому російському озброєнні, могли потрапити в країну в обхід санкцій за допомогою сірих схем. Про це писали експерти Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень Великобританії (RUSI).

Зокрема, у крилатій ракеті «Калібр» виявлено західні компоненти 2018 та 2019 року виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло