росія викрала з України зерна не менш як на $530 млн

росія викрала з України зерна не менш як на $530 млн

Для приховання походження зерна його можуть змішувати з російським у портах

росія викрала з України зерна не менш як на $530 млн
фото Getty Images

Росія з початку війни вивезла з України зерна не менш як на $530 млн, свідчить розслідування Associated Press. Для порівняння, за весь 2021 рік Україна експортувала зерно на $12,5 млрд.

Як з'ясували журналісти, з транспортуванням краденого зерна пов'язані структури російського мільярдера Віктора Рашнікова та державної Об'єднаної суднобудівної корпорації.

Джерело. «Агентство»

Деталі. Розслідувачі роблять свої висновки на основі супутникових знімків, документів про транспортування зерна, повідомлень у соцмережах, бесід із фермерами та даних суднових траспондерів, які допомогли відстежити понад 50 рейсів із продовольством, які прибули до портів Туреччини, Сирії, Лівану.

Вивозом українського зерна займається у тому числі «Об'єднана суднобудівна корпорація», яка раніше потрапила під санкції США за постачання зброї.

Через свою “дочку” Crane Marine Contractor компанія купила три вантажні судна за кілька тижнів до війни, вони здійснили щонайменше 18 рейсів між Кримом та портами Туреччини та Сирії.

Одне із пов'язаних з ОСК суден – суховантаж «Михаил Ненашев» – у середині червня заходило до Криму (про це свідчать супутникові знімки), а наприкінці місяця його зняли на відео в Туреччині, біля причалу, що належить MMK Metalurji (це турецький актив Магнітогорського металургійного комбінату Віктора Рашнікова).

За документами місцем відправлення зерна було вказано порт Кавказ, повідомила компанія AP.

Однак агентство зазначає, що цей порт є надто дрібним для цього судна.

Серед інших суден, які AP вважає причетними до схеми, – «Лаодикія», «Сурія» та «Фінікія».

Серед компаній, пов'язаних із торгівлею українським зерном, у розслідуванні називається «Агро-Фрегат».

Супутникові знімки та дані транспондерів свідчать про те, що для приховання походження зерна його можуть змішувати з російським у портах та перевантажувати з судна на судно прямо у морі.

Одним із одержувачів краденого українського зерна може бути турецька влада, пише AP. «Лаодикія», «Михаил Ненашев» та «Сурія» доставляли зерно з Криму до елеваторів, якими керує державна Турецька рада з зерна. Структура не відповіла на запит агентства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло