МЗС Польщі висловило протест російському послу через анексію українських територій

МЗС Польщі висловило протест російському послу через анексію українських територій

Таку ж позицію донесли російським дипломатам в МЗС інших європейських країн

МЗС Польщі висловило протест російському послу через анексію українських територій
фото DR

Заступник міністра закордонних справ Марцін Пшидач заявив, що передав російському послу свою позицію щодо незаконної анексії українських територій. Посла РФ Сєргєя Андрєєва у понеділок викликали до Міністерства закордонних справ Польщі.

Джерело. Польське радіо

Деталі. Марцін Пшидач заявив, що інші країни ЄС передали ідентичні позиції російським послам. Він пояснив, що позиція Польщі стосується як усіх анексованих територій, так і організації псевдореферендумів на цих територіях:

«Польща спільно з іншими державами Євросоюзу вирішила, що потрібно передати офіційну позицію, що ми не визнаємо жодних результатів «референдумів», що не відбулися, бо вони не мають ані фактичної, ані правової підстави. На додачу, ми не визнаємо будь-яких спроби силової анексії іншої, суверенної держави. Посол Андрєєв від мене почув, що Донецька, Луганська, Херсонська і Запорізька області, а також Крим  – це територія України», – сказав Пшидач.

Водночас ексміністр закордонних справ і польський євродепутат Вітольд Ващиковський заявив, що посла росії в Польщі Андрєєва слід визнати персоною нон ґрата.

Однак він додав, що коли йдеться про видворення дипломата з країни, то слід зважати на те, що буде вигідніше для Польщі: «позбутися цього посла і водночас знизити рівень польського представництва в москві, а це означає, що нижчий представник Польщі матиме менше можливостей доступу до російських політиків, або все ж терпіти цього посла і підтримувати певний рівень контактів».

Виступаючи перед журналістами після зустрічі Андрєєв заявив, що чотири території України «назавжди залишаться російськими територіями».

«Це жодною мірою не є порушенням міжнародного права, це акт самовизначення», – додав він.

Його також запитали про велику кількість російських чоловіків, які залишають росію. За словами Андрєєва, який підтвердив виїзд людей, так суспільство «очищується» від тих, хто не є частиною російського народу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло