Через восьмий пакет санкцій ЄС росія втратить 7 млрд євро – Шмигаль

Через восьмий пакет санкцій ЄС росія втратить 7 млрд євро – Шмигаль

Ухвалено рішення про встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти

Через восьмий пакет санкцій ЄС росія втратить 7 млрд євро – Шмигаль
Фото: flickr.com

Що сталося. Втрати російської економіки від восьмого пакета санкцій, який затвердив Європейський Союз, складуть не менше 7 млрд євро.

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. «Ухвалено рішення про встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти. Заборона на імпорт з РФ напівфабрикатів та іншої сталеливарної продукції, а також деревини, паперу, пластмаси, сигарет, дорогоцінних каменів, кольорових і дорогоцінних металів і деяких інших товарів. Очікуваний ефект від цих заборон для російської економіки складе щонайменше 7 млрд євро.

Розширення заборон щодо використання криптовалют, що допомагало обходити санкції. Заборона надання архітектурних та інженерних послуг, а також консультаційних послуг з ІТ та юридичних консультацій», – написав він.

За його словами, Україна вдячна ЄС за важливий крок солідарності, разом з тим очікує, що санкційний тиск на агресора триватиме.

«Потрібно повне відключення всіх російських і білоруських банків від SWIFT, введення повного енергетичного ембарго, заборона входу суден під прапорами країн-членів ЄС в російські морські порти, а також припинення видачі віз для російських громадян», – написав він.

Бекграунд. Нагадаємо: ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти росії, що має на меті ще більше позбавити військово-промисловий комплекс Кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку – європейських послуг і досвіду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло