Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими росією

Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими росією

Таким чином Україна висловила підтримку Японії

Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими росією
фото DR

Верховна Рада України заявила про підтримку Японії щодо Північних територій країни. Таким чином тепер Україна визнає Курильські острови окупованими росією.

Народні депутати на засіданні в п’ятницю, 7 жовтня, підтримали постанову про «Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти щодо Північних територій Японії». За ухвалення постанови проголосувало 287 нардепів.

Джерело. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Деталі. «Український парламент висловлює підтримку позиції Японії щодо північних територій, а також визнає, що вони перебувають під російською окупацією. Тому Верховна Рада закликає міжнародне співтовариство продовжувати докладати всіх зусиль для оформлення статусу японських територій», – йдеться в документі.

Постановою депутати звертаються до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, НАТО, ОБСЄ, ГУАМ та парламентів інших країн для послідовної підтримки дії щодо врегулювання статусу Північних територій Японії. Звернення нардепів набирає чинності з дня його ухвалення.

Після завершення Другої світової війни СРСР приєднав до свого складу японські Курильські острови, які зараз входять до складу Сахалінської області. Японія не погоджується із захопленням її островів і вважає ці території окупованими.

Архіпелаг Курильських островів складається з 56 островів. Їх загальна площа становить 10 500 квадратних кілометрів.

Після вторгнення росіх в Україну Японія разом з країнами Заходу запровадила проти росії санкції. Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда принагідно заявив, що Курильські острови – це споконвічно японські території. У відповідь на санкції росія заборонила японським рибалкам ловити рибу біля Курильських островів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло