“Це не військова стратегія, а істерика соціопата”: аналітики про те, чому російські ракетні удари по Україні не ефективні

“Це не військова стратегія, а істерика соціопата”: аналітики про те, чому російські ракетні удари по Україні не ефективні

москва випустила ракет на суму близько півмільярда доларів лише в понеділок

“Це не військова стратегія, а істерика соціопата”: аналітики про те, чому російські ракетні удари по Україні не ефективні
фото DR

Ракетні удари росії по Україні, що почалися в понеділок, стали найбільшими з початку російського вторгнення. Вони вбили щонайменше 19 людей, загнали тисячі українців назад у бомбосховища та вибили електрику в сотнях міст і сіл.

Ці удари, які на Заході засудили за навмисне ураження цивільних об’єктів, були названі яструбами в москві “поворотним моментом” у війні в Україні.

Але західні військові аналітики кажуть, що ці авіаудари мали для росії приголомшливу вартість, вичерпали запаси ракет великої дальності, не вразили великих військових цілей і навряд чи змінять хід війни, яка йде для москви погано.

«Росії не вистачає ракет, щоб часто здійснювати подібні атаки, оскільки її запаси закінчуються, а українці заявляють про високий рівень успіху в перехопленні багатьох із запущених», – написав Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона.

«Тому це не нова стратегія перемоги у війні, а істерика соціопата», – зазначив він.

Президент рф владімір путін назвав ці удари відповіддю на те, що він назвав “терористичними атаками” України, включаючи підрив Кримського мосту.

Яструби в росії тижнями вимагали від путіна ескалації конфлікту, і багато з них привітали напади в понеділок.

Рамзан Кадиров, лідер Чечні, заявив, що він на 100% підтримує цю “стратегію”.

Маргарита Симоньян, керівник пропагандистського медіа-каналу RT, сказала, що москва дочекалася ідеального часу, щоб продемонструвати свою силу. Вона написала у Twitter: «Росіянин повільно запрягає коней, але швидко їх жене».

Дмітрій Медведєв, заступник голови Ради безпеки, заявив, що росія тепер зможе розширити свої цілі: «Метою наших майбутніх дій має бути повний демонтаж політичного режиму України».

Україна заявляє, що російські війська випустили 83 крилаті ракети в понеділок і 28 у вівторок, і що вона збила щонайменше 43 з них у понеділок і 20 у вівторок.

Кожна крилата ракета «Калібр» коштує понад $6,5 млн, тобто москва випустила ракет на суму близько півмільярда доларів лише в понеділок.

Західні військові аналітики не мають чітких даних про те, скільки ракет залишилося у росії, але вказують на індикатори, які свідчать про те, що їх кількість обмежена.

Ще в липні експерти Міжнародного інституту стратегічних досліджень зазначали, що росія все частіше використовує протикорабельні ракети для ударів по наземних цілях. Це «вказує на те, що москві доводиться ретельніше економити ресурси крилатих ракет», писали вони.

Західні лідери, включаючи президента США Джо Байдена, пообіцяли більше систем протиповітряної оборони для України, хоча для їх впровадження потрібен час.

Зараз Україна покладається на системи ППО радянських часів, такі як С-300. Кілька місяців тому Вашингтон пообіцяв надіслати свою складну систему NASAMS, а у вівторок заявив, що прискорює доставку (наприкінці вересня були заяви, що до доставки залишилося два місяці).

Україна також отримала у вівторок першу з чотирьох систем ППО IRIS-T, обіцяних Німеччиною.

Бекграунд. Напередодні під час зустрічі міністрів оборони у форматі “Рамштайн” генерал Марк Міллі виклав план створення системи захисту неба над Україною. Його суть в тому, що різні системи протиповітряної оборони, які мають декілька країн, зокрема Ізраїль та Німеччина, повинні бути передані Україні, а потім ці системи можуть використовуватися разом для захисту повітряного простору України, зазначив він.

Як повідомлялося, російський військовий експерт підтвердив, що росія кілька місяців накопичувала 83 ракети, запасів крилатих ракет для нових ударів в неї немає.

Подібну інформацію про вичерпування запасів російських ракет надає і британська розвідка.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло