15 країн Європи домовилися створити єдину систему ППО
В рамках ініціативи буде організовано спільну закупівлю систем ППО, це буде дешевше, ніж для кожної країни окремо

Міністри оборони 14 країн НАТО та Фінляндія підписали декларацію про створення єдиної системи протиповітряної оборони для Європи.
Джерело. Про це передає moscowtimes.eu з посиланням на прес-службу НАТО.
Деталі. Ініціатором виступала Німеччина, яка керує проектом «Європейський небесний щит» (European Sky Shield Initiative).
Канцлер ФРН Олаф Шольц заявляв, що єдина ППО була б дешевшою та ефективнішою, ніж якби кожна країна займалася цим питанням самостійно.
Окрім Німеччини, у проекті беруть участь Велика Британія, Словаччина, Норвегія, Латвія, Угорщина, Болгарія, Бельгія, Чехія, Фінляндія, Литва, Естонія, Нідерланди, Румунія та Словенія.
В рамках ініціативи буде організовано спільну закупівлю систем ППО. Серед можливих варіантів – ізраїльський комплекс ПРО Arrow 3 (Hetz 3), американський ЗРК Patriot та німецький IRIS-T.
Як пише Bloomberg, European Sky Shield матиме кілька рівнів перехоплення снарядів на різній висоті. Наприклад, балістичні ракети летять дуже високо, і вони досі не враховувалися під час розробки ППО.
Також планується забезпечити захист від безпілотників та крилатих ракет.
Декларацію про єдину ППО підписали після того, як росія завдала масованих ударів по містах України та мирних жителях.
Міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт наголосила, що дії росії створюють загрозу безпеці Європи.
«Зараз ми маємо діяти швидко. Важливо закрити прогалини [в обороні], оскільки всі ми бачимо, в які часи ми живемо – це небезпечні та складні часи”, – заявила міністр.
За словами Ламбрехт, проект знаходиться на початковій стадії, згодом до нього можуть приєднатися й інші країни. «Ми відкриті для всіх і знаємо, що багато хто зацікавлений», – сказала Ламбрехт, додавши, що Німеччина вже вступила з ними в переговори.
Бекграунд. Нагадаємо, генерал армії США Марк Міллі виклав план створення системи захисту неба над Україною. Його суть в тому, що різні системи протиповітряної оборони, які мають декілька країн, зокрема Ізраїль та Німеччина, повинні бути передані Україні, а потім ці системи можуть використовуватися разом для захисту повітряного простору України, зазначив він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].