В ЄС обговорили санкції проти Ірану через постачання безпілотників росії

В ЄС обговорили санкції проти Ірану через постачання безпілотників росії

Остаточне рішення можуть озвучити 21-22 жовтня

В ЄС обговорили санкції проти Ірану через постачання безпілотників росії
фото AFP

Міністри закордонних справ Євросоюзу пообіцяли розширити санкції проти Ірану, якщо буде виявлено докази, що він постачав росії озброєння для війни в Україні.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Financial Times.

Деталі. Наразі встановлюється походження безпілотників, які застосовує російська армія в Україні. За словами очевидців, вибухам у Києві вранці 17 жовтня передував гул, схожий на гучний звук двигуна газонокосарки – це дозволяє припустити, що для атаки використовувалися іранські дрони-камікадзе Shahed 136. Українці називають їх «мопедами».

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час зустрічі з главами міністерств у Люксембурзі зазначив, що зараз ведеться пошук конкретних доказів.

Будь-яке використання іранських дронів для російських атак по території України веде до ескалації, заявив глава МЗС Австрії Александр Шелленберг. На його думку, такі постачання фактично означають активну підтримку війни.

Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив, що ЄС має «рішуче відреагувати» на нові удари по Києву.

«Те, що зараз іранські безпілотники використовуються для атаки в центрі Києва, – це звірство», – сказав він і закликав зробити «конкретні кроки у відповідь».

«Нові санкції мають бути розроблені негайно», – заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Він зазначив, що обмеження мають стати стримуючим фактором і демонстрацією того, що такі дії «викликають наслідки».

Франція та Німеччина зазначили, що у разі наявності доказів посилення санкцій може бути виправдане, оскільки такі дії порушують резолюцію Ради Безпеки ООН від 2015 року.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн запевнив, що якщо причетність Тегерана до війни доведуть, ЄС не стане обмежуватися внесенням до чорного списку окремих осіб – санкції будуть масштабнішими.

При цьому в Ірані продаж дронів росії заперечують. Про те, що країна не постачає нікому зброю, яка могла б використовуватися у війні в Україні, заявляв напередодні глава МЗС Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян.

Між тим, як зазначає експерт у аграрній галузі Анна Ковальчук, у 2021 році експорт України до “дружнього” Ірану склав $625 млн, 97% з цієї суми припало на сільгосппродукцію.

У серпні офіційні особи США стверджували, що росія купила у Тегерана сотні безпілотників. За словами президента України Володимира Зеленського, йшлося про 2400 дронів Shahed-136.

Командувач артилерією 92-ї мотострілецької дивізії України полковник Родіон Кулагін говорив, що іранські безпілотники в росії перефарбовують та перейменовують у «Герань-2». За його словами, українським системам ППО важко виявити іранські дрони: вони відносно малі та летять на низькій висоті, можуть нести навантаження до 50 кг.

Бекграунд. Після сьогоднішньої атаки на Київ глава МЗС України Дмитро Кулеба вже звернувся до Ради міністрів закордонних справ країн ЄС та попросив додаткові засоби ППО, а також закликав запровадити санкції проти Ірану.

Лідери ЄС можуть озвучити своє рішення на саміті, що відбудеться 20–21 жовтня у Брюсселі.

Нагадаємо, за даними WP, іранські військові тренують росіян використовувати безпілотники, певна кількість іранців для цього приїхала на окуповані території та в Крим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло