Стеля цін на російську нафту загрожує нафтовим танкерам і може викликати дефіцит нафти — Bloomberg
Компаніям з транспортування нафти доведеться вибирати: або йти на ринок, де домінує росія, або залишатися з ЄС і G7

Останні санкції Євроcоюзу щодо російської нафти можуть призвести до того, що частина світового танкерного флоту буде позбавлена стандартного страхування, що загрожує підірвати зусилля США уникнути дефіциту в постачанні нафти.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. У восьмому раунді санкцій блоку зазначено, що якщо власник танкера транспортує російську сиру нафту вище узгодженого порогу ціни, його судно потрапить під санкції – йому буде заборонено отримувати послуги ЄС, необхідні для доставки товару, такі як страхування, «у майбутньому». Власники могли б уникнути цієї долі, погодившись транспортувати нафту, куплену за обмеженою ціною.
Це може змусити судновласників вибирати між торгівлею з росією на умовах москви або залишатися на міжнародному ринку.
Стеля цін може поляризувати танкерну галузь, враховуючи, що найбільші покупці російської нафти – Китай та Індія – не взяли на себе зобов’язань платити обмежену ціну.
Тепер компаніям з транспортування нафти доведеться вибирати: або йти на ринок, де домінує росія, або залишатися з ЄС і G7.
«Судна з третіх країн, які, як з'ясувалося, порушили цінову стелю, більше ніколи не зможуть користуватися послугами ЄС, такими як страхування та фінанси. Оскільки багато судновласників у всьому світі не захочуть назавжди втратити доступ до європейських послуг, ми очікуємо, що вони уникатимуть невідповідних вантажів», – йдеться у доповіді Rapidan Energy Group.
Оскільки путін не раз говорив, що не постачатиме нафтопродукти в ті країни, які підтримають стелю цін на нафту, тому росія очевидно скоротить продаж своєї нафти на світових ринках, а також скоротить власне виробництво, що призведе до дефіциту нафти на ринку, кажуть експерти.
На даний момент остаточної стелі нафтових цін немає, проте міністр фінансів США Джанет Єллен раніше говорила, що Вашингтон відштовхується від ціни в $60 за барель.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].