МАГАТЕ проінспектує два об'єкти в Україні через заяви про «брудну бомбу»

МАГАТЕ проінспектує два об'єкти в Україні через заяви про «брудну бомбу»

Ці об'єкти агентство вже раніше оглядало

МАГАТЕ проінспектує два об'єкти в Україні через заяви про «брудну бомбу»
фото Reuters

Служба нагляду за ядерною безпекою ООН готується найближчими днями направити інспекторів на два українські об'єкти на прохання Києва.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Заява МАГАТЕ з'явилася після заяв командувача військ ядерного, біологічного та хімічного захисту росії генерал-лейтенанта Ігоря Кіріллова про те, що два інститути в Україні, пов'язані з атомною промисловістю, займаються підготовкою до виробництва такої бомби. «Брудні бомби» містять ядерний матеріал.

«Міжнародному агентству з атомної енергії відомо про заяви, зроблені російською федерацією в неділю, про ймовірну діяльність на двох ядерних об'єктах в Україні», – йдеться в заяві МАГАТЕ.

При цьому організація уточнила, що обидва об'єкти вже були оглянуті місією, а один – оглянуто місяць тому.

«МАГАТЕ готується відвідати ці місця найближчими днями. Мета візитів у рамках гарантій – виявити будь-яку можливу незаявлену ядерну діяльність і матеріали», – додали у відомстві.

Кіріллов на брифінгу заявив: «За наявною у нас інформацією, дві організації в Україні отримали конкретні вказівки щодо створення так званої «брудної бомби».

Пропагандистське агентство «РИА Новості» раніше повідомило, що йдеться про два об'єкти: Східний гірничо-збагачувальний комбінат у центральній частині Дніпропетровської області та Інститут ядерних досліджень у Києві.

У заяві МАГАТЕ процитовано генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, який сказав, що агентство «проінспектувало одне з цих місць місяць тому, і всі наші висновки узгоджуються з деклараціями України про гарантії».

«Там не було виявлено жодної незаявленої ядерної діяльності чи матеріалів», – наголосив він.

Бекграунд. Нагадаємо: міністр МЗС Дмитро Кулеба написав у твіттері, що розмовляв із Гроссі та закликав його «відправити експертів на мирні об'єкти в Україні, на яких, як росія брехливо стверджує, нібито розробляється «брудна бомба». Гроссі погодився.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло