Майже 18 000 українців евакуювалися з небезпечних та окупованих регіонів за жовтень

Майже 18 000 українців евакуювалися з небезпечних та окупованих регіонів за жовтень

Загалом з Донеччини евакуювалося близько 1,1 млн мирних громадян

This material is also available in English
Майже 18 000 українців евакуювалися з небезпечних та окупованих регіонів за жовтень
Фото: dn.dsns.gov.ua

Що сталося. Майже 18 000 українців евакуювалися з небезпечних та тимчасово окупованих територій (ТОТ) за поточний місяць.

Джерело. Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Деталі. Зазначається, що в більш безпечні регіони Центральної та Західної України щодня виїжджають близько 1000 громадян. Водночас триває обов’язкова евакуація з Донецької області.

За даними міністерства, за вересень із Донеччини виїхали понад 5000 осіб, з яких більш як 700 дітей і понад 500 осіб з інвалідністю. Загалом з регіону евакуювалися близько 1,1 млн мирних громадян, серед яких більше ніж 131 000 дітей і понад 24 000 осіб з інвалідністю.

«Можливість виїхати з ТОТ майже вичерпана. Окупанти фактично припинили пропускати евакуаційний транспорт з Херсонської та Запорізької областей. Вони вимагають ліцензії у перевізників, знімають відбитки пальців, перевіряють усі документи, телефони, автомобілі тощо», – наголосили у відомстві.

Мінреінтеграції додає, що в результаті російських обмежень майже за місяць змогла виїхати лише невелика кількість людей. З Херсонщини евакуювалися близько 1300 осіб, із Запорізької області – близько 1400 громадян. Стільки раніше виїжджало за 1–2 доби.

Паралельно із цим зростають темпи евакуації з деокупованих територій, де напередодні зими поки що неможливо відновити системи життєзабезпечення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна планує евакуацію для мешканців Криму. Уряд розробляє маршрути для тих, хто хоче покинути півострів на час його активної деокупації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло