Правоохоронці оголосили 15 нових підозр у справі «Роттердам+» посадовцям НКРЕКП
Справа стосується схеми незаконної переплати понад 20 млрд грн упродовж 2016-2017 років

Що сталося. НАБУ і САП повідомили про підозру у справі «Роттердам+» колишнім та чинним посадовцям Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Джерело. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Деталі. Підозри оголосили:
- двом колишнім головам НКРЕКП;
- шістьом колишнім членам Нацкомісії;
- трьом чинним членам НКРЕКП;
- одному чинному та одному колишньому працівникам НКРЕКП;
- одному чинному та одному колишньому посадовцям групи приватних теплогенеруючих компаній.
В НАБУ нагадали, що розслідування першого епізоду справи «Роттердам+» за підозрою шести осіб до організації схеми незаконної переплати понад 20 млрд грн упродовж 2016-2017 років завершили у вересні 2022 року.
Слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» заклали витрати на послуги, які фактично не надавались, а саме транспортування вугілля національного виробника на теплові електростанції з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд грн.
«У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них та проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що надалі спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
«Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності», – зазначили в НАБУ.
Бекграунд. Нагадаємо: у вересні керівник САП Олександр Клименко прийняв рішення скасувати постанову про закриття так званої справи «Роттердам+» як незаконну та необґрунтовану. Він повністю змінив групу прокурорів у цій справі через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].