Російська війна й енергетична криза стануть потужним поштовхом до переходу на чисту енергію — МЕА
Енергетичне агентство називає зростання інтересу до викопних видів палива тимчасовим

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що «безпрецедентний шок» глобальної енергетичної кризи, ймовірно, прискорить перехід до екологічно чистої енергії, незважаючи на побоювання, що використання росією газу як зброї в умовах війни в Україні матиме протилежний ефект.
Джерело. Про це пише Sky News.
Деталі. МЕА пом'якшує побоювання, що вторгнення путіна в Україну змусить світ ще довше чіплятися за викопне паливо.
У новій оцінці агентства йдеться про те, що криза може стати «історичним поворотним моментом до більш чистого та безпечного майбутнього».
МЕА заявило, що повернення до вугілля, яке найбільше забруднює довкілля, такими країнами, як Велика Британія та Німеччина, у спробі запобігти відключенням електроенергії після того, як росія припинила постачання газу, буде лише «тимчасовим».
І вперше прогнозується, що глобальний апетит до спалювання викопного палива, що завдає шкоди здоров'ю, природі та цілим галузям промисловості, з середини 2020-х років знизиться в міру «зміни світового енергетичного порядку».
«Енергетичні ринки та політика змінилися внаслідок вторгнення росії в Україну не лише на даний момент, а й на десятиліття вперед», – сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.
«Енергетичний світ різко змінюється на наших очах. Реакція урядів у всьому світі обіцяє зробити це історичним та остаточним поворотним моментом до чистішої, доступнішої та безпечнішої енергетичної системи», – додав він.
МЕА схвально відгукнулося про Закон США про зниження інфляції, ухвалений цього року – він передбачає інвестиції у «зелену» енергетику обсягом у майже $350 млрд.
Разом з інвестиціями інших країн (ЄС, Китай, Індія, Японія, Корея) сума інвестицій у екологічно чисту енергію зросте майже до $2 трлн до 2030 року.
Однак ця цифра становить лише половину коштів, необхідних досягнення мети – нульового рівня викидів у світі до 2050 року.
Група лобістів вітрової енергетики GWEC заявила, що ера викопного палива «сконцентрувала енергію в руках кількох країн», що дозволяє «використовувати її та зловживати».
Фінансовий аналітичний центр Carbon Tracker заявив, що війна росії в Україні «знаменує початок кінця для сектора викопного палива».
При цьому МЕА також попередило, що міжнародні зусилля щодо скорочення «тривожного розриву» в інвестиціях у чисту енергію між багатими та бідними країнами є вкрай недостатніми.
Багаті країни досі не виконали свою давню обіцянку спрямовувати $100 млрд на рік країнам, що розвиваються, щоб допомогти їм не відставати від інвестицій у відновлювальну енергетику.
Ці проблеми обговорюватимуться на саміті ООН щодо клімату COP27 у Єгипті у листопаді.
Бекграунд. Як повідомлялося, POSCO Holdings інвестує $14 млрд у технології, спрямовані на зменшення викидів вуглецю. Компанія планує побудувати дві електричні печі – по одній на заводах у Гваньяні та Похані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].