Уряд Угорщини обіцяє виправити скандальний шкільний підручник з негативним змістом щодо України

Уряд Угорщини обіцяє виправити скандальний шкільний підручник з негативним змістом щодо України

У підручнику школярів переконують, що в Україні точиться громадянська війна

Уряд Угорщини обіцяє виправити скандальний шкільний підручник з негативним змістом щодо України
eurointegration.com.ua

Угорська влада пообіцяла виправити шкільний підручник з географії для 8 класу із явно провокативним змістом, у якому російську війну проти України трактують як громадянський конфлікт, який роздмухують росія, ЄС і США.

Джерело. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на видання InfoPost.

Держсекретаріат освіти Угорщини випустив доручення, за яким сторінку з інформацією, яка викликала хвилю обурення, з онлайн-підручника мають вилучити.

При цьому голова Української асоціації «Єдність» Вікторія Петровська зазначила, що державний секретаріат ще не звертався до них із проектом нової редакції тексту.

«З розмови з представниками урядового кабінету освіти, нам видається, що до цієї частини підручника восьмикласники дійдуть у лютому-березні», – зазначила вона.

За інформацією Infopost, скандальну редакцію підручника було затверджено ще в 2018 році, тобто вже після початку російської агресії 2014 року, але ще до вторгнення 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, в Угорщині державний центр розробив підручник географії для 8 класу, переповнений антиукраїнською пропагандою та брехливими фактами, здатний «запрограмувати» школярів на вороже ставлення до України.

У підручнику угорських школярів переконують, що в Україні точиться громадянська війна, до якої росія напевно не причетна.

Допис супроводжується малюнком, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу. Школярів при цьому запитують: «Кому (з них) має належати Україна?»

На ситуацію відреагував речник МЗС Олег Ніколенко. За його словами, українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну.

Більше про це – в матеріалі «В Угорщині випустили шкільний підручник, у якому Україну називають «несприятливою для угорців».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло