“Конфіскація яхти Дерипаски не вплине на путіна”: у Конгресі дискутують про конфісковані російські активи

“Конфіскація яхти Дерипаски не вплине на путіна”: у Конгресі дискутують про конфісковані російські активи

Деякі республіканці виступили проти передання цих активів Україні

“Конфіскація яхти Дерипаски не вплине на путіна”: у Конгресі дискутують про конфісковані російські активи
фото Pixaby

Республіканці та демократи в Конгресі США дискутують про можливість передати Україні вилучені активи російських олігархів. Республіканці не підтримують цю ідею.

Джерело. Про це повідомляє The Washington Post.

Деталі. Як пише газета, група республіканців у Конгресі США виступила проти включення до проекту оборонного бюджету положення, яке дозволяє Вашингтону передати Україні вилучені активи російських олігархів. Опоненти наполягають на додатковій перевірці цього положення юридичними комітетами обох палат.

«Усі ми підтримуємо Україну, і саме тому вважаємо, що найбільш ефективним засобом зупинити «військову машину» путіна було б позбавити її фінансування за рахунок доходів від нафти, – заявив WP помічник одного з сенаторів. – Треба подбати про те, щоб обмеження цін на нафту спрацювали і покарали росію. А конфіскація яхти Олега Дерипаски не змінить поведінки путіна».

Демократи стверджують, що відмова від ініціативи підриває можливості адміністрації Джо Байдена підтримати зруйновану війною економіку України, і називають дії республіканців «несумлінними».

«Можливо, республіканці намагаються заблокувати становище, тому що розраховують на політичні торги, – припускає джерело в Демократичній партії. – Цікаво, чи знає їхнє начальство, що вони хочуть отримати викуп за активи, які ми відчайдушно намагаємось повернути українському народові».

Всупереч розбіжностям ініціатива вже була схвалена Палатою представників за двопартійної підтримки.

Як зазначає видання, в адміністрації Байдена очікують, що надавати допомогу Україні буде складніше у разі переходу Палати представників під контроль республіканців за підсумками проміжних виборів до Конгресу в листопаді.

Бекграунд. Нагадаємо, польський прем'єр Матеуш Моравецький закликав використати конфісковані активи росіян для відбудови України – за його словами, йдеться про сотні мільярдів доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло