Мінфін США пояснив, що буде з перевізниками, які завантажили російську нафту до 5 грудня

Мінфін США пояснив, що буде з перевізниками, які завантажили російську нафту до 5 грудня

Нові санкції не будуть поширюватися на всі судна з російською нафтою, які були завантажені до 5 грудня

Мінфін США пояснив, що буде з перевізниками, які завантажили російську нафту до 5 грудня
фото Pixaby

Міністерство фінансів США випустило роз'яснення щодо реалізації механізму граничних цін (стелі) на російську нафту.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Деталі. З пояснення випливає, що реалізація механізму буде м'якшою, ніж очікували багато учасників ринку. Зокрема, нові санкції не будуть поширюватися на всі судна з російською нафтою, які були завантажені до 5 грудня і будуть розвантажені до 19 січня.

Досі банки, страховики і транспортні компанії, що обслуговують морські перевезення, побоювалися, що під обмеження можуть потрапити ті партії нафти, які були відвантажені до 5 грудня, але дійдуть місця свого призначення вже після цієї дати. Тепер цей розрив у часі усунуто.

Для учасників ринку подібне пояснення є вкрай важливим, оскільки деякі партії нафти можуть йти до покупців від 45 до 60 днів.

Пояснення з боку Мінфіну США заспокоїло всіх учасників ринку, які тепер можуть прораховувати ризики самостійно. Мінфін запевнив, що всі компанії, які вкладуться у встановлений термін, зможуть уникнути санкцій.

Механізм граничних цін (стелі) на російську нафту розроблений західними країнами для того, щоб зменшити мільярдні нафтові доходи москви, які продовжують допомагати російській владі вести війну в Україні.

Розрахунок робиться на те, щоб вразити російську економіку, але водночас не призвести до критичних наслідків для всього енергетичного ринку. США раніше вже пом'якшували умови стелі цін, діапазон граничних цін буде встановлений вище за $60 за барель.

Російська сторона заявила, що не постачатиме нафту до тих країн, які приєднаються до стелі цін. До західних санкцій точно не приєднаються найбільші покупці російської нафти – Китай, Індія та Туреччина.

Бекграунд. Як повідомлялося, США змушені «пом’якшити» запровадження стелі цін на російську нафту, оскільки надто мало країн приєдналися до угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло