Ловці “шахедів”: Україна розгорне дрони-перехоплювачі проти іранських дронів-камікадзе
Федоров обіцяє появу в Україні “дронів, що перехоплюють інші дрони”

Україна купує дрони-перехоплювачі, щоб боротися з іранськими безпілотниками, якими росія активно атакує енергетичну інфраструктуру. Більшість дронів вдається збити силами ППО, але додатковий захист може довести ймовірність успіху до 100%.
Джерело. Про це розповів в інтерв'ю Forbes глава Мінцифри, віце-прем'єр Михайло Федоров.
Деталі. «Наступний етап мене дуже надихає, – інтригує Федоров. – Це будуть дрони, що перехоплюють інші дрони».
Федоров називає перехоплювачі «ловцями шахедів» і каже, що вони збиватимуть іранські безпілотники, перш ніж вони зможуть дістатися до критично важливої інфраструктури, але ніяких подробиць не надає.
На цьому ринку одним з найдосконаліших перехоплювачів є Anvil, створений американським стартапом Anduril, вперше представлений у 2019 році.
Набір датчиків на базі системи штучного інтелекту (AI) виявляє, знаходить та відстежує повітряні погрози, передаючи дані перехоплювачам Anvil.
5-кілограмовий Anvil має повернуті назад пропелери та посилену раму, щоб витримати силу удару. Маючи швидкість понад 160 км/год, Anvil рознесе вщент будь-який безпілотник, великий чи маленький.
Компанія Anduril уклала в січні контракт з Пентагоном на $1 млрд на системи протидії безпілотникам.
У березні засновниу Oculus і Anduril Палмер Лакі відмовився коментувати, чи Anduril веде бізнес з Україною, але зазначив, що президент Володимир Зеленський зв'язався з ними ще кілька років тому – «набагато раніше більшості лідерів».
Досі в Україні не було помічено жодного безпілотника Anduril, але хвиля атак Shahed-136 може пришвидшити угоду.
Також ефективними є перехоплювачі MARSS – це квадрокоптери, які знищують цілі, таранячи їх, але конструкція повітроводу дає їм вищу максимальну швидкість, майже 300 км/год, і робить їх більш живучими при руйнуванні невеликих дронів. Штучний інтелект є ключовою частиною системи: перехоплювачі мають інтелектуальну систему зору для розпізнавання та відстеження цілей, а також «маневреність у повітряному бою» для переслідування і знищення дронів.
Також повідомляється, що в Україні розробляються перехоплювачі Fowler, поки що без подробиць.
Десять перехоплювачів можуть знищити десять дронів одночасно і при цьому вони значно дешевші за боєприпаси для ППО.
«Єдине, що може знищити рій швидких дронів, – це ще більший рій швидших дронів, і це саме те, що ми створюємо», – казав засновник Anduril Палмер Лакі в 2019 році.
Безпілотники-перехоплювачі можуть додати ще один рівень захисту до української системи ППО – ракет С-300, установок «Стінгер», автоматичних гармат «Гепард» і навіть «застарілих» американських ракет HAWK, які зараз постачаються Україні для посилення оборони.
В інтерв'ю Михайло Федоров визнає: перемога дістанеться тому, хто має більше дронів. І він вважає, що це конкурс, у якому Україна може перемогти.
“Виграють ті, хто зараз зможе масштабуватися в плані управління та виробництва ударних дронів у промислових масштабах”, – каже Федоров.
Бекграунд. Також повідомлялося, що США планують надати Україні системи Vampire для боротьби з безпілотниками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].