Заклики путіна до створення конкурентоздатної військової промисловості далекі від реальності – ISW
Витрати на мобілізованих та розширення армії боляче вдарять по російській економіці

Намагання росії збільшити і переформатувати свої збройні сили у поєднанні із західними санкціями матимуть довгостроковий руйнівний вплив на російську економіку. Як прогнозують фінансові експерти, кремль зіткнеться з дефіцитом бюджету, який «вичерпає резерви москви до найнижчого рівня за останні роки» через скорочення доходів від енергоресурсів, санкцій та витрат на мобілізацію.
Джерело. Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Деталі. Виплати мобілізованим чоловікам, включаючи соціальну допомогу, можуть коштувати кремлю близько $14,6–32,4 млрд у наступні шість місяців. І це без врахування виплат іншим категоріям військовослужбовців у складі ЗС рф.
Раніше ISW підрахувала, що один добровольчий батальйон із 400 військовослужбовців обходиться росії щонайменше в $1,2 млн на місяць без урахування призовних премій та спеціальних виплат за бойові заслуги.
Виплати на збільшення і утримання армії будуть тиснути на російську економіку протягом десятиліть, кажуть експерти.
кремль вже стикається з проблемами при виплаті обіцяної компенсації, це посилює соціальну напруженість у суспільстві. Російські Telegram-канали опублікували кадри, на яких мобілізовані в Ульяновську протестують через проблеми з виплатами. На інших кадрах із Чувашії видно, як російська чиновниця кричить мобілізованим чоловікам, що вона не обіцяла їм ніяких виплат у вигляді 300 000 рублів.
ISW також повідомляє про конфлікти всередині російських військових формувань, об'єднаних із різних джерел, оскільки суми виплат для різних військових різні за обсягом, що викликає між військовими непорозуміння і бійки.
Заклики президента росії владіміра путіна до створення конкурентоздатної російської військової промисловості далекі від реальності, йдеться у звіті.
путін підкреслив 2 листопада на засіданні координаційної ради зс рф, що важливо, щоб російський уряд забезпечував активну конкуренцію між російськими виробниками військового озброєння.
Заклики путіна контрастують з нещодавніми повідомленнями про те, що росія купує зброю в Ірані та Північній Кореї для ведення війни в Україні. Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив напередодні, що, за даними розвідки, Північна Корея таємно постачає до росії артилерійські снаряди.
ISW раніше повідомляв, що постачання іранських безпілотників та можливих балістичних ракет до росії, ймовірно, ще більше підвищать залежність росії від систем озброєння іранського виробництва.
За словами аналітиків, росія, ймовірно, домовилася про постачання зброї з Іраном та КНДР, тому що значно виснажила свої запаси боєприпасів у результаті повітряних, ракетних та артилерійських ударів під час війни в Україні і не може їх швидко поповнити.
Бекграунд. Нагадаємо, ISW повідомляв, що деякі кремлівські чиновники «таємно зв'язуються із Заходом, щоб підштовхнути Україну до переговорів».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].