Країни G7 домовилися про встановлення фіксованої ціни на російську нафту

Країни G7 домовилися про встановлення фіксованої ціни на російську нафту

Це допоможе відв’язати її від підвищення цін на інші джерела нафти, наприклад, марки Brent

Країни G7 домовилися про встановлення фіксованої ціни на російську нафту
фото Shutterstock

Країни «Великої сімки» та Австралія домовилися встановити фіксовану ціну на російську нафту.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Офіційні особи США та країни G7 в останні тижні вели інтенсивні переговори щодо безпрецедентного плану стосовно обмеження цін на морські перевезення російської нафти, яке має набути чинності 5 грудня.

«Коаліція погодилася, що цінова стеля буде фіксованою ціною, яка регулярно переглядатиметься, без прив’язки до індексу, – сказало джерело в коаліції. – Це підвищить стабільність ринку та допоможе мінімізувати навантаження на учасників ринку».

За словами кількох джерел, початкова ціна не встановлена, але має бути оголошена в найближчі тижні. Партнери з коаліції домовилися регулярно переглядати фіксовану ціну за необхідності, сказало джерело.

Джерело додало, що прив'язка ціни як дисконту до якогось індексу призвела б до занадто великої волатильності та потенційних коливань цін.

Ще одне джерело видання заявило, що в G7 побоюються плаваючої ціни, прив'язаної до рівня нижче Brent, оскільки це може дозволити росії обійти обмеження, скоротивши пропозицію.

Путін міг би отримати вигоду із системи плаваючих цін, тому що ціна на російську нафту також зросте, якщо ціна на нафту марки Brent підскочить через скорочення постачання нафти з росії – одного з найбільших світових виробників нафти.

За словами джерела, недоліком узгодженої системи фіксованих цін є те, що потрібно більше зустрічей коаліції та бюрократії для її регулярного перегляду.

Міністри фінансів США та інших країн G7 стверджують, що обмеження цін, яке має розпочатися 5 грудня на нафту та 5 лютого на нафтопродукти, скоротить фінансування росії без скорочення постачання споживачам. Росія заявила, що відмовиться від постачання нафти до країн, які встановлюють граничні ціни.

Бекграунд. На початку листопада Мінфін США пом'якшив механізм запровадження граничних цін на російську нафту, покликаний скоротити доходи росії від продажу енергоресурсів. Передбачуваний санкційний режим не поширюватиметься на всі судна з російською нафтою, завантажені до 5 грудня і розвантажені до 19 січня.

Тим часом NYT дослідила, завдяки яким країнам росія заробляє найбільше грошей для фінансування своєї війни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло