путін заявив, що українці в Європі не шукають роботу — статистика доводить, що він бреше

путін заявив, що українці в Європі не шукають роботу — статистика доводить, що він бреше

У Польщі на роботу влаштувалися 50% українців, у інших країнах дещо менше через мовний бар’єр

путін заявив, що українці в Європі не шукають роботу — статистика доводить, що він бреше
фото DR

Російський президент владімір путін заявив, що українські біженці в Європі «ходять по ресторанах і вимагають знижок», а в росії нібито шукають роботу. Насправді значна частина українців, які поїхали після початку війни в Європу, намагається знайти роботу.

Джерело. Це питання дослідило “Агентство”, базуючись на даних статистики.

Деталі. «Відчуйте різницю між тими людьми, які приїхали з України до нас і тими, хто перебуває в Європі. Там ходять по ресторанах і вимагають собі знижок, а у нас люди просяться на роботу», – сказав путін.

Насправді статистика показує, що значна кількість біженців знаходять роботу в Європі, незважаючи на мовний бар'єр.

Згідно з опитуванням компанії Kantar Public, близько третини українських біженців віком від 16 років, які виїхали в Євросоюз, знайшли роботу.

За даними опитування агентства ООН у справах біженців, проведеного у 43 країнах, роботу знайшли 28% українських біженців. При цьому ті, хто роботу не знайшов, найчастіше пояснювали це необхідністю доглядати дітей та мовним бар'єром.

Експерт із міграції в Організації економічного співробітництва та розвитку Жан-Крістоф Дюмон називав такий рівень зайнятості серед українських біженців «непоганим» порівняно з іншими групами біженців.

Рівень зайнятості українських біженців дуже варіюється в межах ЄС. Так, у Польщі роботу знайшли більш як половина українців працездатного віку.

У Франції, де суттєвими чинниками є знання мови та відсутність української діаспори, влаштувалися лише близько 15% біженців.

У Німеччині станом на серпень не менше половини із 900 000 українських біженців почали шукати роботу. У Чехії, де рівень безробіття перебуває на найнижчому рівні в ЄС, влаштуватися змогли 80 000 із 400 000 біженців.

При цьому працювати українцям у Європі найчастіше доводиться на низькокваліфікованих та позиціях або на тимчасовій роботі, навіть незважаючи на наявність освіти.

За даними ООН, з початку російського вторгнення в Україну до країн Європи та росії виїхали понад 7,8 млн біженців з України. З них до росії поїхали понад 2,8 млн людей.

Слід додати, що в російських пропагандистських ЗМІ регулярно з'являються сюжети про негативний вплив українських біженців на країни ЄС. «Не хочуть працювати і чекають на допомогу: європейські ЗМІ – про українських біженців», «До кінця грудня багато українських біженців у Британії поповнять армію безпритульних», «Чому українські біженці у ФРН можуть бути небезпечнішими за німецьку зброю», – з такими заголовками виходили сюжети про українських біженців у ЄС у виданні «Вести».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло