путін заявив, що українці в Європі не шукають роботу — статистика доводить, що він бреше
У Польщі на роботу влаштувалися 50% українців, у інших країнах дещо менше через мовний бар’єр

Російський президент владімір путін заявив, що українські біженці в Європі «ходять по ресторанах і вимагають знижок», а в росії нібито шукають роботу. Насправді значна частина українців, які поїхали після початку війни в Європу, намагається знайти роботу.
Джерело. Це питання дослідило “Агентство”, базуючись на даних статистики.
Деталі. «Відчуйте різницю між тими людьми, які приїхали з України до нас і тими, хто перебуває в Європі. Там ходять по ресторанах і вимагають собі знижок, а у нас люди просяться на роботу», – сказав путін.
Насправді статистика показує, що значна кількість біженців знаходять роботу в Європі, незважаючи на мовний бар'єр.
Згідно з опитуванням компанії Kantar Public, близько третини українських біженців віком від 16 років, які виїхали в Євросоюз, знайшли роботу.
За даними опитування агентства ООН у справах біженців, проведеного у 43 країнах, роботу знайшли 28% українських біженців. При цьому ті, хто роботу не знайшов, найчастіше пояснювали це необхідністю доглядати дітей та мовним бар'єром.
Експерт із міграції в Організації економічного співробітництва та розвитку Жан-Крістоф Дюмон називав такий рівень зайнятості серед українських біженців «непоганим» порівняно з іншими групами біженців.
Рівень зайнятості українських біженців дуже варіюється в межах ЄС. Так, у Польщі роботу знайшли більш як половина українців працездатного віку.
У Франції, де суттєвими чинниками є знання мови та відсутність української діаспори, влаштувалися лише близько 15% біженців.
У Німеччині станом на серпень не менше половини із 900 000 українських біженців почали шукати роботу. У Чехії, де рівень безробіття перебуває на найнижчому рівні в ЄС, влаштуватися змогли 80 000 із 400 000 біженців.
При цьому працювати українцям у Європі найчастіше доводиться на низькокваліфікованих та позиціях або на тимчасовій роботі, навіть незважаючи на наявність освіти.
За даними ООН, з початку російського вторгнення в Україну до країн Європи та росії виїхали понад 7,8 млн біженців з України. З них до росії поїхали понад 2,8 млн людей.
Слід додати, що в російських пропагандистських ЗМІ регулярно з'являються сюжети про негативний вплив українських біженців на країни ЄС. «Не хочуть працювати і чекають на допомогу: європейські ЗМІ – про українських біженців», «До кінця грудня багато українських біженців у Британії поповнять армію безпритульних», «Чому українські біженці у ФРН можуть бути небезпечнішими за німецьку зброю», – з такими заголовками виходили сюжети про українських біженців у ЄС у виданні «Вести».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].