В Амазонії корінні жителі викрали 100 туристів, аби привернути увагу до екологічної проблеми

В Амазонії корінні жителі викрали 100 туристів, аби привернути увагу до екологічної проблеми

Місцеві води вкрай забруднені через розливи нафти

В Амазонії корінні жителі викрали 100 туристів, аби привернути увагу до екологічної проблеми
фото Shutterstock

Представники корінних народів одного з амазонських поселень викрали майже 100 туристів, щоб привернути увагу перуанської влади до проблеми забруднення вод регіону нафтою.

Джерело. Про це пише Польське радіо.

Деталі. Туристів уже відпустили, повідомив лідер корінної громади Уодсон Трухільйо.

Розливи нафти завдали шкоди людям в Амазонії, чий раціон базується на річковій рибі. «Людям доводилося пити воду і їсти рибу, забруднену мазутом, а уряд не виявляв жодного занепокоєння», – прокоментував Трухільйо.

Він додав, що розливи не лише вплинули на життя близько 1000 жителів Кунініко, а й близько 80 інших громад, багато з яких не мають доступу до проточної води, електрики чи телефонних послуг.

У 2016 році Міністерство охорони здоров'я Перу зібрало зразки крові жителів Амазонки. Приблизно у половини обстежених людей рівень ртуті та кадмію в крові перевищував рівні, рекомендовані ВООЗ.

Влада Перу у відповідь на вимоги розібратися з розливом нафти лише заявила, що проблему неможливо вирішити «за один день, кілька місяців або навіть років», оскільки їй вже 200 років.

Трухільйо сказав, що жителі Кунініко будуть і надалі продовжувати протести та блокуватимуть шляхи суден, доки уряд не надасть конкретної допомоги жителям Амазонії.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що європейські маркети відмовляються від бразильської яловичини через вирубку лісів Амазонії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло