Адміністрація Байдена приватно просить Україну показати відкритість до переговорів з рф – Washington Post

Адміністрація Байдена приватно просить Україну показати відкритість до переговорів з рф – Washington Post

Прохання пояснюють турботою про збереження Києвом підтримки з боку інших країн, які «втомилися від України»

Адміністрація Байдена приватно просить Україну показати відкритість до переговорів з рф – Washington Post
Фото: Getty Images

Що сталося. Адміністрація президента США Джо Байдена приватно просить українське керівництво показати відкритість до переговорів з країною-агресором росією.

Джерело. Про це пише Washington Post з посиланням на власні джерела.

Деталі. «Адміністрація Байдена приватно закликає українських лідерів переглянути публічну відмову брати участь у мирних переговорах, якщо путіна не буде відсторонено від влади», – йдеться в повідомленні.

За їхніми словами, прохання американських чиновників спрямоване не на те, щоб підштовхнути Україну за стіл переговорів, а на те, щоб забезпечити збереження Києвом підтримки з боку інших країн, що стикаються «з побоюваннями виборців щодо розтягування війни в Україні на роки». 

Зазначається, що офіційні особи США також вважають, що російський диктатор владімір путін не ставиться серйозно до переговорів. В той самий час вони визнають, що категорична відмова президента Володимира Зеленського від перемовин викликала занепокоєння в деяких частинах Європи, Африки та Латинської Америки, для яких війна має руйнівний характер через вартість продовольства та палива.

«Втома від України – реальна справа для деяких наших партнерів», – сказав один американський чиновник.

Бекграунд. Два дні тому, під час візиту до Києва радника Байдена з нацбезпеки Джейка Саллівана прозвучало, що США відмовляються від переговорів з рф, яка прагне зберегти окуповані частини України.

«Заяви російської влади про готовність до переговорів з Україною чи США про завершення війни поки що залишаються лише заявами», – підкреслював Салліван.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло