Україна ризикує залишитися без засобів ППО і потребує допомоги Заходу — звіт RUSI

Україна ризикує залишитися без засобів ППО і потребує допомоги Заходу — звіт RUSI

Іранські дрони виявилися ефективнішими за російські крилаті ракети

This text is also available in English
Україна ризикує залишитися без засобів ППО і потребує допомоги Заходу — звіт RUSI
фото DR

На думку експертів аналітичного центру з оборони та безпеки RUSI, Україна ризикує залишитися без засобів протиповітряної оборони та потребує термінової допомоги Заходу, щоб захиститися від потоку дешевих іранських безпілотників, якими росія обстрілює її енергетичну інфраструктуру.

«Необхідна подальша підтримка Заходу, щоб Київ міг протистояти новому етапу в повітряній війні москви проти України», – заявили військові аналітики RUSI Джастін Бронк, Джек Вотлінг та Нік Рейнольдс у новому звіті у понеділок.

Джерело. Про це пише CNBC.

Деталі. Як зазначається у звіті, спроби рф завдати стратегічного повітряного удару обмежувалися дорогими крилатими та балістичними ракетами, яких у росії обмежена кількість. Росіянам не вдалося завдати стратегічно вирішальної шкоди протягом перших семи місяців вторгнення.

«Однак новий етап російських атак є більш цілеспрямованим і постійним обстрілом української електромережі, він здійснюється за допомогою сотень дешевих баражувальних боєприпасів – дронів Shahed-136, поставлених Іраном, проти електропідстанцій, при цьому крилаті і балістичні ракети росія продовжує використовувати проти більших цілей», – зазначають експерти.

Ця комбінація збільшує ризики для України, тому аналітики попереджають, що Захід повинен «облишити самозаспокоєність і усвідомити необхідність терміново зміцнити потенціал української ППО».

Бекграунд. За повідомленнями «Укренерго», енергосистема України досі не може відновитися після масованих російських атак, тому компанія запроваджує аварійні вимкнення світла за графіком.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло