Падіння страхового ринку України уповільнилося у третьому кварталі

Падіння страхового ринку України уповільнилося у третьому кварталі

Загальна кількість страхових компаній не змінилася

Падіння страхового ринку України уповільнилося у третьому кварталі

Що сталося. Страхові компанії України у січні-вересні 2022 року зібрали 28,4 млрд грн страхових премій та здійснили страхові виплати на 9,5 млрд грн, що відповідно на 25,4% та 29,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Джерело. Про це повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. «Понад 40% страхових премій традиційно припадає на автострахування ( «автоцивілка», «Зелена карта», КАСКО). У період військової агресії частка цих видів страхування в портфелі збільшилася. Драйвером підтримки страхового бізнесу стала «Зелена карта». За період війни цей вид страхування виріс на 76% порівняно з аналогічним періодом минулого року», – й.

З урахуванням раніше оприлюднених даних за півріччя, у третьому кварталі страхові премії склали близько 10,8 млрд грн, виплати – 3,6 млрд грн, що гірше за показники третього кварталу минулого року відповідно на 18,8% та 24,5% і свідчать про уповільнення темпів падіння ринку.

За даними НБУ, надаються послуги з особистих видів страхування (добровільне медичне страхування, страхування від нещасних випадків, страхування життя). Таких страхових премій – понад 30% у структурі страхового портфеля.

Пишний також уточнив, що на кінець вересня цього року активи страховиків зросли до 71 млрд грн, хоча з червня минулого року до червня цього року вони трималися близько 65,5 млрд грн.

Крім того, у третьому кварталі цього року до 39,9 млрд грн зросли страхові резерви порівняно з 36,4 млрд грн на середину цього року і 35,6 млрд грн на вересень минулого року.

Як зазначив голова НБУ, загальна кількість страхових компаній в Україні в третьому кварталі не змінилася – 137: 124 страховики non-life та 13 life-страховиків.

«Ринок страхування працює. Війна стала каталізатором, який показав реальний стан справ кожного страховика. Фінансово-стійкі компанії продовжують свою діяльність і проходять випробування війною», – зазначив Пишний.

За його словами, такі страховики налагодили свою операційну діяльність, дистанційне врегулювання збитків, не втратили, а навіть наростили свою ліквідність (розміщені кошти у банківських установах), інвестують у військові облігації та підтримують державу.

Бекграунд. Раніше НБУ тимчасово зупинив ліцензії трьох страхових компаній. Серед них ПАК «Українська промислова страхова компанія», ТДВ «Страхова компанія Надія» та ТДВ «Страхова компанія Спейр».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло