Amnesty International звинуватила росію у воєнних злочинах через примусове вивезення мирних жителів в рф

Amnesty International звинуватила росію у воєнних злочинах через примусове вивезення мирних жителів в рф

Інших злочинів росії щодо українців Amnesty все ще не бачить

Amnesty International звинуватила росію у воєнних злочинах через примусове вивезення мирних жителів в рф
фото DR

Російські війська вчинили воєнні злочини в Україні, зокрема йдеться про катування цивільного населення, насильницьке переміщення росією українських цивільних на контрольовану росією територію та розлуку сімей.

Джерело. Про це розповідається в звіті Amnesty International, оприлюдненому в четвер.

Деталі. Доповідь містить численні свідчення цивільних осіб, які підтвердили, що російська влада насильно переміщала та депортувала мирних жителів з окупованих територій України, що рівносильно воєнним злочинам та злочинам проти людяності.

Для доповіді опитали 88 осіб, 48 із них – з Маріуполя. Правозахисники заявили, що після зайняття міста російськими військовими мешканцям не дозволяли евакуюватися на українську територію.

Усі, крім одного опитаного, під час проведення інтерв'ю перебували на підконтрольних Україні територіях чи Європі.

Згідно зі звітом, частина опитаних також заявили представникам організації про тортури під час «фільтрації»: їх зазнали колишні українські військові.

Також українцям пропонували оформити російське громадянство і надавали яку-небудь допомогу тільки тим, хто на це погодився. Тим, хто не погодився, доводилося виживати на території росії власними силами.

Також у доповіді згадується, що під час переміщень цивільних осіб із окупованих територій дітей розлучали з їхніми сім'ями, що порушує міжнародне гуманітарне право.

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова наприкінці березня повідомляла, що ведуться дві справи щодо депортації українців у росію. Правоохоронці заявляють про ознаки воєнного злочину з боку росії. Женевська конвенція забороняє здійснювати примусове індивідуальне або масове переселення або депортацію осіб, що знаходяться під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави.

З початку війни російська сторона примусово вивозить з території України громадян, які очікують евакуації. Мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів, що вже понад 600 000 громадян України вивезли до Володимирської, Омської, Пермської та Челябінської областей та на Сахалін, з них понад 117 000 – діти.

Бекграунд. Нагадаємо, Amnesty ініціювала міжнародну перевірку свого скандального звіту про ЗСУ, в якому українських військових звинуватили в розміщенні техніки надто близько до цивільних.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло