“Хочемо зрозуміти, що саме пішло не так”: Amnesty ініціює міжнародну перевірку свого звіту про ЗСУ

“Хочемо зрозуміти, що саме пішло не так”: Amnesty ініціює міжнародну перевірку свого звіту про ЗСУ

Організація хоче отримати уроки і покращити свою роботу надалі

“Хочемо зрозуміти, що саме пішло не так”: Amnesty ініціює міжнародну перевірку свого звіту про ЗСУ
Малюнок: з соцмереж

Що сталося. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) хоче, щоб процес складання її доповіді, в якій українських військових звинувачують у порушенні законів війни, ретельно перевірили незалежні експерти. Як повідомили в AI, відповідний процес наразі «ініціюється на міжнародному рівні».

Джерело. Deutsche Welle

Деталі. Йдеться про перевірку процесів та рішень, що передували публікації прес-релізу, проведених досліджень, процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту. Крім того, важливо вивчити владні рішення всередині колективу, вважають у Amnesty International.

«Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб отримати уроки і покращити нашу роботу в галузі прав людини», – кажуть в AI. 

В організації шкодують, що прес-реліз, присвячений дослідженню, оприлюднили без достатнього контексту. 

«У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним воєнним злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International», – вважають правозахисники.

«Висновки не були передані з тією делікатністю та точністю, яку слід очікувати від Amnesty. Це також стосується подальшого спілкування та реакції АІ на критику громадськості», – заявили в AI. «Ми засуджуємо використання прес-релізу російською владою», – додали там.

Бекграунд. Доповідь Amnesty International про Україну було опубліковано 4 серпня. У ньому говорилося, що ЗС України порушуючи гуманітарне право і закони війни створюють бази в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, наражаючи тим самим на небезпеку громадянське населення. Водночас в організації зазначили, що така практика «жодним чином не виправдовує невиборчі російські атаки».

Публікація Amnesty викликала вкрай негативну реакцію в Україні. Президент України Володимир Зеленський звинуватив організацію у «аморальній вибірковості». Український Центр стратегічних комунікацій заявив, що автори доповіді використали свідчення людей, які опинилися у в'язницях чи фільтраційних таборах на окупованих територіях.

Український офіс Amnesty повідомив, що не брав участі у підготовці доповіді, його голова Оксана Покальчук на знак протесту пішла у відставку. Amnesty International пізніше заявила, що шкодує про страждання і гнів, викликані публікацією звіту, але не відмовляється від відомостей і висновків, що містяться в ньому.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло