Зима в Європі пройде під знаком рецесії та високої інфляції – прогноз

Зима в Європі пройде під знаком рецесії та високої інфляції – прогноз

Очікується, що до 2024 року економічне зростання поступово відновиться

Зима в Європі пройде під знаком рецесії та високої інфляції – прогноз
Фото: flickr.com

Що сталося. Зима в єврозоні проходитиме під знаком рецесії та високої інфляції.

Джерело. Про це йдеться в новому економічному прогнозі для ЄС.

Деталі. Зазначається, що прогноз на 2023 рік є значно слабшим щодо економічного зростання та вищим щодо інфляції порівняно з літнім проміжним прогнозом Європейської комісії.

Очікується, що єврозона та більшість держав-членів в останньому кварталі цього року впадуть у рецесію. Однак потужна динаміка з 2021 року та сильне зростання в першій половині року призведуть до збільшння реального ВВП у 2022 році в цілому до 3,3% в ЄС – це значно вище прогнозованих 2,7%. 

Згідно з прогнозом, економічне зростання повернеться в Європу навесні. Однак зростання ВВП досягне 0,3% у 2023 році в цілому як в ЄС, так і в зоні євро.

Прогнозується, що до 2024 року економічне зростання поступово відновиться – у середньому до 1,6%.

Зазначається, що інфляція знизиться 2023 року, але залишиться високою: на рівні 7,0% в ЄС і 6,1% в єврозоні, перш ніж знизитися 2024 року до 3,0% і 2,6% відповідно.

Порівняно з літнім проміжним звітом ЄС переглянув прогноз у бік збільшення майже на один відсотковий пункт для 2022 року й більш ніж на два пункти для 2023-го. На це вплинули значно вищі оптові ціни на газ та електроенергію.

Бекграунд. Більше читайте в матеріалі: «Затишшя перед ідеальним штормом: що спричинило нову світову кризу. Як це бачать у МВФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло