Байден зустрівся з Сі Цзіньпіном: два лідери засудили погрози росії про застосування ядерної зброї
Сі стоїть на позиції «переговорів» України, а також США та ЄС з росією

Президент США Джо Байден зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном на полях саміту G20 в Індонезії. Вони обговорили ключові для обох країн питання, а також висловилися проти застосування ядерної зброї в Україні.
Джерело. Про це йдеться в повідомленні Білого дому.
Деталі. «Президент Байден порушив питання про жорстоку війну росії проти України та про безвідповідальні загрози застосування ядерної зброї з боку росії. Обидва лідери погодилися, що ядерна війна ніколи не повинна бути розпочата, і що її не можна виграти, і наголосили на своїй незгоді щодо застосування ядерної зброї в Україні», – йдеться у заяві Білого дому.
Зі свого боку китайське МЗС у своєму повідомленні прямо не згадує, що лідери обговорювали ядерну загрозу. Китай «вкрай стурбований поточною ситуацією в Україні» і «завжди стояв на боці миру і продовжуватиме заохочувати мирні переговори», йдеться у заяві МЗС Китаю.
КНР виступає за мирні переговори між Україною та росією, а також сподівається, що США та ЄС вестимуть всебічний діалог з росією, сказав Сі Байдену.
Розмова Байдена та Сі тривала більше ніж три години.
Окрім війни в Україні, Байден та Сі обговорили взаємини Китаю та США. Країни продовжують конкурувати, але це суперництво не повинно перерости у протистояння, сказав Байден. Країни повинні відповідально ставитися до конкуренції, а їхні стосунки мають залишатися відкритими для діалогу.
Крім цього, США та Китаю необхідно спільно вирішувати глобальні проблеми, такі як зміна клімату, продовольча криза та інші.
Байден також попередив Сі, що позиція Вашингтона щодо Тайваню залишається незмінною. КНР вважає острів своєю територією та неодноразово висловлювався про його приєднання. Байден висловився проти «дедалі більш агресивних дій» КНР щодо Тайваню. На думку американського президента, така політика Китаю підриває мир та стабільність у Тайванській протоці.
Сторони домовилися, що держсекретар США Ентоні Блінкен незабаром відвідає Пекін.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що Китай заблокував комюніке саміту G20 щодо засудження війни росії проти України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].