Віднині — міжнародна ізоляція: ЄС готує нову стратегію відносин з росією
Новий документ ще потребує “тижнів” обговорень

Європейські посадовці обговорюють нові принципи, які замінять застарілий документ, що визначав політику Євросоюзу щодо москви.
Джерело. Про це йдеться у внутрішньому проекті, з яким ознайомився Politico.
Деталі. Найпомітніший з оновлених принципів звучить як «міжнародна ізоляція росії, запровадження та реалізація обмежувальних заходів проти росії та недопущення їхнього обходу».
Нова стратегія замінить чинну з 2016 року, яка містила такі пункти як «часткову взаємодію» з росією з питань боротьби з тероризмом та «підтримка контактів людей».
З оновленого документи ці тези вилучено.
У певному сенсі зміни в документі – це просте відображення реальної дійсності. З того часу, як у лютому москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, ЄС запровадив масштабні санкції, спрямовані проти більшої частини економіки, імпорту та експорту країни.
Але оскільки війна все ще триває, не всі згодні з тим, що зараз слушний момент для вирішення питань про те, як підходити до довгострокових відносин ЄС з москвою.
Це означає, що попереду обговорення на тижні чи місяці.
Формально ці переговори розпочалися у понеділок під час зустрічі у Брюсселі міністрів закордонних справ країн ЄС, які розглянули оновлений проект документу.
Чорновик тексту включає шість пунктів, покликаних замінити попередні п'ять керівних принципів, які блок узгодив у 2016 році.
Крім ізоляції, головні принципи включають:
«забезпечення відповідальності» за будь-які військові злочини росії;
«підтримку сусідів по ЄС» – посилання на балканські країни, деякі з яких претендують на членство в ЄС;
«тісна співпраця з союзниками по НАТО»;
«підтримка громадянського суспільства в росії»
«підвищення стійкості ЄС» – натяк на енергетичну залежність блоку від москви.
Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель може торкнутися цієї теми на прес-конференції пізніше в понеділок.
Бекграунд. Нагадаємо, міністри МЗС Естонії та Румунії виступили за введення нових санкцій проти Ірану, як тільки буде знайдено “конкретні докази” постачання балістичних ракет росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].