Зеленський виступив на саміті G20. Про що говорив Президент?

Зеленський виступив на саміті G20. Про що говорив Президент?

Він зокрема представив своє бачення шляху до миру

This text is also available in English
Зеленський виступив на саміті G20. Про що говорив Президент?
Зображення ілюстративне
Фото: Getty Images

Що сталося. Володимир Зеленський виступив на саміті «Великої двадцятки» (G20) і представив міжнародним лідерам своє бачення шляху до миру.

Джерело. Запис виступу опублікував Офіс Президента.

Деталі. Спершу голова держави наголосив на тому, що для повного звільнення України від загарбника доведеться воювати «ще деякий час». Утім він хоче «справедливого закінчення російсько-української війни: на основі статуту ООН і міжнародного права, а не аби як».

Зеленський зауважив, що Україна не погодилася б на «Мінськ-3», адже це дало б змогу росії перечекати та наростити сили, щоб розпочати нову хвилю терору та дестабілізації.

Також Президент говорив про:

  • Звільнення Херсону. Він порівняв його з висадкою союзників у Нормандії. «Вона ще не була точкою в боротьбі проти зла, але вже визначала весь подальший перебіг подій. Саме це ми відчуваємо зараз. Зараз – коли Херсон вільний», – пояснив Зеленський.
  • Ядерну безпеку. Політик вкотре закликав росію вивести війська із Запорізької АЕС, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) – відправити місії на всі українські атомні станції, а членів G20 – змусити рф відмовитися від погроз ядерною зброєю.
  • Залучення міжнародних партнерів до «зернової ініціативи». «Завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове продовження – незалежно від того, коли закінчиться війна».
  • Відправлення місії ООН на енергооб'єкти України. «росія зацікавлена в енергокризі. А ми всі маємо бути зацікавленими в припиненні терору», – закликав Президент.
  • Обмін полоненими. Зеленський вкотре запропонував росії обміняти полонених за формулою «всіх на всіх» і звільнити депортованих українців.
  • Спецтрибунал проти росії. Він закликав світ створити міжнародний механізм для відшкодування збитків, спричинених російською війною.
  • Екологічну шкоду внаслідок російської агресії. За його даними, в Україні через повномасштабну війну загинули 6 млн свійських тварин.
  • Проведення міжнародної конференції з повоєнної безпеки. «Ми потребуємо дієвих гарантій безпеки. Тому підготували проєкт договору – Kyiv Security Compact, і вже його запропонували партнерам. Тож маємо провести міжнародну конференцію для фіксації ключових елементів повоєнної безпекової архітектури в євроатлантичному просторі включно з гарантіями для України, щоб унеможливити повторення російської агресії», – сказав він.

Наприкінці Зеленський запевнив, що виконання кожного із цих кроків не може забрати багато часу – «максимум місяць на один пункт, а для деяких достатньо днів».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський запропонував G20 гуманітарну програму «Grain from Ukraine». Проєкт покликаний запобігти голоду в країнах Африки та Азії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло